Бюджетне фінансування отримають шість парламентських партій

Бюджетне фінансування отримають шість парламентських партій

НАЗК розподілило кошти серед партій у ІІІ кварталі 2019 року

Бюджетне фінансування отримають шість  парламентських партій
Фото: pixabay.com

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) прийняло рішення про надання політичним партіям державного фінансування їх статутної діяльності у IІІ кварталі цього року. Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

 Бюджетне фінансування отримають шість  парламентських партій: 

«Народний фронт» – 36,3 млн грн; 

«Європейська солідарність» – 35,8 грн; 

 «Радикальна партія Олега Ляшка» –  12,2 млн грн; 

«ВО «Батьківщина» –  9,3 млн грн; 

«Об’єднання «Самопоміч» – отримає 32,1 млн грн, з яких  14,1 млн грн –    це   кошти за  дотримання передбаченого законодавством ґендерного принципу.

«Опозиційний блок» у ІІІ кварталі 2019 року отримає кошти, виділені з державного бюджету на фінансування статутної діяльності політичної партії у розмірі 50% (за ІІ та ІІІ квартали) загального розміру щорічного державного фінансування для політичної партії –  30,9 млн грн.  

Відповідно до закону «Про запобігання та протидію політичній корупції», партії, що набрали на виборах більше 2%, отримають державне фінансування на свою діяльність і повинні звітувати про використання цих коштів.
Партії можуть отримувати кошти протягом 5 років.

Партії, що набрали більше 2%, але не змогли подолати пятивідсотковий бар'єр:

  • «Радикальна партія Олега Ляшка» – 4,01%; 
  • «Сила і честь» – 3,82%, «Опозиційний блок» – 3,03%; 
  • «Українська стретегія Гройсмана» – 2,41%; 
  • «Партія Шарія» – 2,23%;
  • ВО «Свобода» – 2,15%.

Нагадаємо: партія «Європейська солідарність» перемогла на закордонному виборчому окрузі.

Раніше, президент Зеленський і партія «Слуга народу» повідомляли про можливу співпрацю з партією «Голос». П'ятий президент Порошенко також назвав своїм партнером у майбутньому парламенті партію Вакарчука.

Як писав Mind, президент Володимир Зеленський заявив про намір достроково розпустити парламент ще під час своєї інаугураційної промови. Пізніще парламентарі вирішили оскаржити в Конституційному суді  указ президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України VIII скликання.

Згодом, низка депутатів вирішили перевірити конституційність даного рішення, тож результатом конституційного подання стало визнання КСУ конституційним рішення про розпуск Ради. Це дозволило провести позачергові парламентські вибори.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло