ДВС почала стягнення 810 млн грн з власника «Укртелекому» на користь Укрексімбанку

ДВС почала стягнення 810 млн грн з власника «Укртелекому» на користь Укрексімбанку

Раніше Укрексімбанк (як і Ощадбанк) скаржився, що ДВС не стягує борги з ТОВ «ЕСУ»

ДВС почала стягнення 810 млн грн з власника 	«Укртелекому» на користь Укрексімбанку
Рінат Ахметов
Фото: УНІАН

Державна виконавча служба (ДВС) відкрила виконавче провадження з примусового виконання наказу Госпсуду Києва від 11 вересня 2018 року про стягнення з ТОВ «ЕСУ» 810 млн грн заборгованості за облігаціями (відсотковий дохід) на користь Укрексімбанку. Про це пише finbalance.

Раніше Укрексімбанк (як і Ощадбанк) скаржився, що ДВС не стягує борги з ТОВ «ЕСУ» (мажоритарний акціонер Укртелекому Ахметова).

В липні, Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу Ощадбанку та скасував рішення судів першої та апеляційної інстанцій про розірвання договору купівлі-продажу облігацій (емітентом яких є ТОВ «ЕСУ» – мажоритарний акціонер Укртелекому), укладеного між Ощадбанком та Укртелекомом.

Нагадаємо, раніше вимоги банку до компанії відхилив Верховний суд, а також суди нижчих інстанцій. Таким чином, держбанку відмовили в стягненні з компанії «ЕСУ» зазначеної суми боргу шляхом передачі 92,8% акцій «Укртелекому», які її належать.

Свої позовні вимоги Ощадбанк обгрунтовував тим, що «Укртелеком» не виконав зобов'язання за договором купівлі-продажу цінних паперів від 15 вересня 2015 року та не викупив у держбанку облігації на 1 млрд грн.

У березні 2017 року «ЕСУ» мала погасити облігації на 4,6 млрд грн, однак не зробила цього, допустивши дефолт. Найбільші власники цих паперів – Ощадбанк і «Укрексімбанк», кожен з яких має в портфелі облігації на суму близько 2 млрд грн. Випуск цих облігацій сприяв приватизації «Укртелекому».

У жовтні 2018 року Верховний суд відхилив основні вимоги державного «Укрексімбанку» до «Укртелекому «.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло