Міненерго та НКРЕКП мають врегулювати зростання цін на електрику для промисловості

Міненерго та НКРЕКП мають врегулювати зростання цін на електрику для промисловості

Роботодавці стверджують, що ціна на електрику для бізнесу зросла на 20-35%

Міненерго та НКРЕКП мають врегулювати зростання цін на електрику для промисловості
прем'єр-міністр Володимир Гройсман
Фото: УНІАН

Міністерство енергетики та вугільної промисловості має врегулювати питання ціни на електроенергію для українських промислових підприємств для унеможливлення її зростання через запровадження ринку електроенергії. Відповідне урядове доручення сформулював на сьогоднішньому засіданні уряду прем’єр-міністр Володимир Гройсман, передає кореспондент Mind.

«Доручення, урядове, Міненерго і НКРЕКП  врегулювати питання ціни для промисловості в зв’язку із впровадженням ринку електричної енергії. І до на ступного (засідання – Mind) уряду. І хай збирається це НКРЕКП і хай розглядають ці питання і хай зменшують ці тарифі. Це їхні повноваження. І хай не включають нам дурня», – сказав Гройсман.  

Представник Федерації роботодавців України (ФРУ – Mind) зазначив, що фактично із запровадженням ринку електроенергії ціна для промислових споживачів зросла на 20-35%.

«Уряд здійснив заходи і прийняв ринок (електроенергії – Mind), але перший місяць роботи в цьому ринку показав, що фактично ціна для промислових споживачів зросла на 20-35%... Я не можу сказати за рахунок чого це відбулося, але це відбулося фактично. До нас надходить значна кількість звернень від регіональних федерацій, від галузевих федерацій, де констатується, що якщо уряд не зробить щось, не перегляне ту ситуацію, яка склалася, не скорегує ці тарифи, які зараз вище ніж у Словаччині, наприклад, на 35%, то у нас через місяць-два зупиниться до 40% отого бізнесу, про який ви сказали, Володимир Борисович (Гройсман – Mind), малого та середнього  і інвестиції підуть знов з України. Тому ми до вас звернулися з листом і просимо вас можливо під керівництвом віце-прем’єр-міністра нараду організувати, щоб усі сторони мали можливість надати свої аргументи  і прийняти виважене державницьке рішення за рахунок чого зменшити для промислових споживачів цей рівень тарифу», – зазначив представник ФРУ.

У відповідь на це Гройсман зазначив, що ринок впроваджений так, як це було в європейських країнах і в уряду, не було варіантів його не впроваджувати, тому що це було рішення українського парламенту.

«Більше того, я проводив не один раз  суто технічні наради і я бачив як деякі керівники державних компаній мене лякали тим, що  технічно Україна не готова. Типу якщо піде зараз запуск ринку електроенергії, значить вся Україна погасне, приблизно. Щось я не побачив якихось технічних проблем. Значить якимось чином штучно стримували цю позицію», – сказав прем’єр-міністр.

Раніше Mind повідомляв, що станом на 11 липня 2019 року, за підсумками перших десяти днів роботи нового ринку e/e, середньозважена ціна електричної енергії, що склалася для промислових споживачів в умовах нового оптового ринку зросла на 30% в порівнянні з оптовою ринковою ціною в червні. 

Раніше Mind писав, що під час сьогоднішнього засідання уряду прем'єр-міністр Володимир Гройсман, що із запровадженням переходу на новий енергоринок, ціна електроенергії для населення залишається стабільною, але почала зростати для бізнесу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті