Верховний Суд відкрив провадження щодо скасування результатів парламентських виборів

Верховний Суд відкрив провадження щодо скасування результатів парламентських виборів

Вінничанин Сергій Щетинін просив Верховний Суд скасувати результати позачергових виборів до Верховної Ради 21 липня та визнати дії ЦВК з їх організації незаконними

Верховний Суд відкрив провадження щодо скасування результатів парламентських виборів
Фото: pixabay.com

Верховний Суд відкрив провадження щодо скасування результатів позачергових парламентських виборів, які відбулися 21 липня. Про це повідомляє Інформаційний портал Харківської правозахисної групи.

Вінничанин Сергій Щетинін просив Верховний Суд скасувати результати позачергових виборів до Верховної Ради 21 липня та визнати дії ЦВК з їх організації незаконними.

Касаційна адміністративна палата у складі Верховного Суду спочатку відхилила цей позов, але Щетинін вирішив оскаржити таке рішення суду.

Як наслідок, Велика Палата Верховного Суду, після восьми з половиною годин перебування в нарадчій кімнаті, відкрила провадження за позовом Щетиніна. 

У своєму позові Щетинін наголошує, що Конституційний Суд, ухвалюючи рішення про визнання указу президента про розпуск Верховної Ради та проведення 21 липня позачергових парламентських виборів, керувався неофіційною версією Конституції, яка є у вільному доступі на сайті zakon.rada.gov.ua, проте так і не була вчасно опублікована в офіційних виданнях («Офіційний вісник України», «Голос України», «Урядовий кур’єр» та «Відомості Верховної Ради України»), як того вимагають норми самої Конституції.

Отже, чинним зараз є лише варіант Конституції від 28-го червня 1996-го року. І саме поклавши руку на примірник Конституції в цій редакції, складали присягу всі президенти, починаючи від Ющенка, зокрема й Володимир Зеленський.

Через це Сергій Щетинін наголошує, що проведення липневих парламентських виборів фактично порушило право громадян на вільне волевиявлення, бо у своїх рішеннях Конституційний Суд та Центральна виборча комісія посилаються на юридично нечинні норми Конституції, чим, на думку Щетиніна, порушують право громадян на вільне волевиявлення.

Як писав Mind, президент Володимир Зеленський заявив про намір достроково розпустити парламент ще під час своєї інаугураційної промови. Пізніще парламентарі вирішили оскаржити в Конституційному суді  указ президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України VIII скликання.

Згодом, низка депутатів вирішили перевірити конституційність даного рішення, тож результатом конституційного подання стало визнання КСУ конституційним рішення про розпуск Ради. Це дозволило провести позачергові парламентські вибори

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло