На Львівщині зафіксовано спалах африканської чуми свиней

На Львівщині зафіксовано спалах африканської чуми свиней

У Стрийському районі оголосили карантин та ввели в дію план протиепізоотичних заходів на території спалаху

На Львівщині зафіксовано спалах африканської чуми свиней
фото www.flickr.com/photos/trollo

16 серпня 2019 року на території свиноферми поблизу села Кавське Стрийського району було зафіксовано випадки смертей поголів’я. Експрес-методом у лабораторії підтвердили наявність збудника африканської чуми свиней у загиблих тварин. Про це йдеться у повідомленні на сайті Львівської ОДА.

У зв’язку із цим було вирішено оголосити карантин терміном на 40 днів у 3 км зоні довкола спалаху та введено в дію план протиепізоотичних заходів на території спалаху.

Африканська чума свиней (АЧС) – інфекційна вірусна хвороба свійських і диких свиней. Захворювання не загрожує людям, хворіють лише свині. Вірус не переноситься повітрям, і потрапити до тварини може тільки тоді, коли його занесе власник.

Нагадаємо: на початку літа на Хмельниччині  свині масово захворіли африканською чумою свиней (АЧС). За інформацією закритих груп  власників свинокомплексів в регіоні у месенджері Viber замість того, щоб знищити хворе поголів'я, їх за вдвічі нижчою ціною продовжували продавати. Mind вдалось віднайти підтвердження цієї інформації в декількох джерел на ринку.

Як повідомлялось, також у червні було зафіксовано АЧС на одній з польських ферм, де вирощувалось понад 8000 тварин. Це найбільше господарство, яке було уражене вірусом з часу появи АЧС на території Польщі у 2014 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті