Закон про «зелений» тариф є «дуже непрозорою» схемою – Вільчинський

Закон про «зелений» тариф є «дуже непрозорою» схемою – Вільчинський

«Турбулентність» правил роботи в енергетиці відлякує інвесторів

Этот текст также доступен на русском
Закон про «зелений» тариф є «дуже непрозорою» схемою – Вільчинський
Фото: Flickr

Закон про «зелений» тариф, який діє на сьогодні в Україні, хоча й інтенсифікував надходження інвестицій в енергетику, є якщо не «виключно корупційною схемою», то «дуже не прозорою». Про це в інтерв’ю Ліга.Tech заявив директор Energy и Utilities IT-компанії Luxoft Дмитро Вільчинський.

Він назвав однією з больових точок в роботі роботи енергетики діюче законодавство.

«Той же закон про «зелений» тариф. З одного боку він інтенсифікував інвестиції в галузь. Але на мій погляд це виключно корупційна схема для тих, у кого є доступ до реалізації подібних проектів. Можливо, «корупційна» – гучне слово. Але дуже непрозора», – сказав Вильчинский.

При цьому він зазначив, що  «турбулентність» в сфері наявності заборони, а  згодом скасуванні заборон від влади «в принципі застерігає інвесторів від участі в цьому ринку».

«Якщо ти сьогодні вклався і побудував сонячну ферму, завтра її можуть заборонити. Люди хочуть мати прибуток. Але вони не знають, чи буде він у них. Стабільність нашого законодавства є дуже низькою. Це, нажаль, впливає на інвестиційний клімат», – підкреслив Вільчинський. 

Він вважає, що практично будь яке питання, включно із законодавчими, можна перевести в гроші, порахувавши які прибутки чи збитки спричинять подібні законодавчі зміни.

«Питання в тому, хто зацікавлений в тому, щоб привести їх до максимальної прозорості. Правила гри мають зафіксуватись. Щоб люди, компанії, фонди розуміли, як з ними жити і як будувати бізнес», – зазначив Вільчинський.

Раніше Mind повідомляв, що у липні ВР ухвалила закон про «зелені тарифи» для домашніх СЕС. Ухвалений закон запровадив для домашніх СЕС  нову умову отримання «зеленого тарифу» – установку станцій до 50 кВт на дахах, фасадах будівель та інших капітальних спорудах. Раніше було – 30 кВт без обмежень місця розташування.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло