Зеленський та Нетаньяху вирішать проблему з відмовами на в'їзд українців до Ізраїлю

Зеленський та Нетаньяху вирішать проблему з відмовами на в'їзд українців до Ізраїлю

Також вони обговорили питання вільної торгівлі між країнами та досвід, яким Ізраїль може поділитися у питаннях безпеки та оборони

Зеленський та Нетаньяху вирішать проблему з відмовами на в'їзд українців до Ізраїлю
Володимир Зеленський та Беньямін Нетаньяху
Фото: УНІАН

Україна та Ізраїль, між якими запроваджено безвізовий режим, домовилися остаточно вирішити проблему масових відмов українським громадянам у перетині ізраїльського кордону. Про це повідомляє прес-служба представництва президента Володимира Зеленського.

«Останнім часом наші держави активно співпрацюють і в міграційній сфері. Йдеться про численні відмови громадянам України на в’їзд до Ізраїлю. Ми домовилися остаточно вирішити цю проблему», – заявив Зеленський.

Президент також наголосив, що громадяни обох країн повинні максимально користуватися перевагами безвізового режиму.

«Громадяни обох держав повинні максимально користуватися перевагами безвізового режиму, а українські громадяни не повинні тисячами затримуватися на кордоні Ізраїлю», – підкреслив Зеленський.

Окрім того, Україна братиме до уваги досвід Ізраїлю у безпековій та оборонній сферах. 

«Нам як державі є чого вчитися в Ізраїлю, особливо у питаннях безпеки та оборони. І ми обов’язково це робитимемо», – наголосив Зеленський.

За словами президента, питання війни та безпеки, на яких Ізраїль знається краще за інших, стали першими у порядку денному його переговорів з Біньяміном Нетаньяху.

Також голова держави подякував ізраїльським партнерам за незмінну підтримку територіальної цілісності України та стійку позицію щодо війни на сході нашої держави й анексії Криму.

Україна та Ізраїль домовилися розпочати роботу з розширення Угоди про вільну торгівлю товарами і на сферу послуг.

«Ізраїль залишається ключовим торговельним партнером України в регіоні Близького Сходу – наш сукупний товарообіг перевищив $1 млрд. Не маю жодного сумніву – скоро ця цифра значно збільшиться завдяки підписанню Угоди про вільну торгівлю товарами між  Україною та Ізраїлем, яка, сподіваюсь, найближчим часом буде ратифікована ізраїльською стороною. Ми також домовилися без затримок розпочати роботу з розширення Угоди і на сферу послуг», – сказав Зеленський під час брифінгу.

Він також запросив ізраїльські компанії інвестувати і приходити працювати в Україну, зокрема у сфері будівництва доріг та інфраструктурних проєктів, медицини, освіти, енергозабезпечення та ІТ.

За словами Зеленського, Україна залучатиме досвід Ізраїлю у впровадженні інновацій, підтримці стартапів та реалізації науково-дослідних розробок.

«Ми обговорили можливість започаткування окремих офісів з розвитку цих галузей відповідно в Єрусалимі та Києві. Я бачу великий потенціал для взаємовигідної співпраці у цих напрямках», – зазначив президент.

Глава держави зазначив, що в найближчі п’ять років економіка України стрімко зростатиме, і для цього країні потрібні інвестиції та технології. Президент запросив ізраїльські компанії в Україну для інвестування у різні сфери – будівництво доріг та інфраструктурних проектів, у медицину та освіту, енергозбереження та ІТ.

Зі свого боку прем’єр-міністр Ізраїлю зауважив, що нині – епоха позитивних революційних перетворень, і світова економіка змінюється швидко, створюючи нові можливості та виклики.

«Сьогодні квінтесенцією розвитку будь-якої країни є інновації. І Україна має великі таланти та можливості для цього. Ізраїльські компанії тут працюють, і ми співпрацюємо з десятками тисяч, а саме близько 50 тис. українських комп’ютерних інженерів, математиків, науковців – тими, хто залучений до сфери сучасних технологій. Ми бачимо таланти та великі можливості», – розповів Біньямін Нетаньяху.

Нагадаємо: 11 серпня було анонсовано дати відвідання України прем'єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху. До цього, у липні Верховна Рада ухвалила закон про ратифікацію угоди про вільну торгівлю між Кабінетом Міністрів України та урядом Держави Ізраїль.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію