Суд відмовився заочно заарештувати екс-главу НКРЕКП Дмитра Вовка у справі «Роттердам +»

Суд відмовився заочно заарештувати екс-главу НКРЕКП Дмитра Вовка у справі «Роттердам +»

Солом'янський районний суд Києва відмовив в обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою

Суд відмовився заочно заарештувати екс-главу НКРЕКП Дмитра Вовка у справі 	«Роттердам +»
Дмитро Вовк
Фото: Facebook/Дмитро Вовк

Солом'янський районний суд Києва відмовив в обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою (заочно) для колишнього керівника Національної комісії держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитра Вовка в справі «Роттердам +». Про це повідомила його адвокат Ірина Одинець.

«Суд відхилив усі вимоги НАБУ. Не бачу нічого дивного, адже такого рівня некомпетентності, нехтування законом і підтасування документів, я ще у своїй практиці не бачила. Єдине, що в них виходить добре – це роздавати інтерв`ю ЗМІ. Обирати запобіжний захід без Дмитра Вовка можливо лише у випадку, якщо він оголошений у міжнародний розшук. Прокурор на суді доводив цей факт постановою детектива НАБУ, але постанова не є підтвердженням того, що особа оголошена у міжнародний розшук. Крім того, згідно міжвідомчих інструкцій НАБУ взагалі не має права подавати такі клопотання до Інтерполу, тож детектив перевищив свої повноваження. Оголошення у міжнародний розшук можливе лише після оголошення в національний розшук, а таких відомостей на сайті МВС немає, як немає і жодних відомостей на сайті Інтерполу щодо перебування у розшуку Дмитра Вовка», – пише вона.

Разом з цим Одинець наголосила, що з 26 документів, якими підтверджується підозра, до суду надані тільки 5. А ті, що представлені, оформлені неналежним чином. 

Нагадаємо: Нагадаємо, як повідомляв Mind, детективи НАБУ 8 серпня 2019 року повідомили про підозру шести особам у справі «Роттердам+», зловживання яких завдали понад 18,8 млрд грн збитків.

Пізніше САП подали апеляцію на рішення Солом’янського районного суду щодо обрання запобіжних заходів підозрюваним у справі «Роттердам+». Апеляція стосувалася екс-начальника управління енергоринку НКРЕКП Тараса Равенка та чинного директора ДП «Оператор ринку», який у період запровадження «Роттердам+» був членом НКРЕКП Володимира Євдокімов

Згодом двох колишніх співробітників ДТЕК, що також є підозрюваними у справі, було відпущено пад заставу.

Більше про справу «Роттердам+» читайте в матеріалі Mind : «Хто і як «шив» «Роттердам+» і чому ніхто не понесе жодної відповідальності» .

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію