Захворіло у світі
6,014,117
Померло у світі
367,627
Вилікувалось у світі
2,538,227
Захворіло в Україні
23,204
Померло в Україні
696
Вилікувалось в Україні
9,311
Енергоміст «Україна-ЄС» дасть збільшити виробництво електроенергії

Енергоміст «Україна-ЄС» дасть збільшити виробництво електроенергії

Модернізацію енергетичних активів фінансуватимуть інвестори, які є партнерами проекту енергомосту «Україна - ЄС»

Енергоміст 	«Україна-ЄС» дасть збільшити виробництво електроенергії
Фото: pixabay.com

Реалізація проекту Енергомосту «Україна – ЄС» дозволить провести модернізацію АЕС, у тому числі замінивши застаріле обладнання. Про це йдеться у коментарі «Енергоатому» для 112.ua.

«Номінальну потужність за рахунок модернізації буде підвищено таким чином, що додаткові обсяги електроенергії повністю компенсують експорт з одного атомного блоку (проект передбачає від'єднання від об'єднаної енергетичної системи одного з блоків Хмельницької АЕС)», – підкреслили в «Енергоатомі».

Реалізація проекту дозволить також отримати необхідні інвестиції у будівництво двох атомних енергоблоків-мільйонників, які будуть побудовані в короткі терміни і за рекордно низьку ціну (до 5 млрд євро/блок), тоді як із світової практики відомо, що будівництво таких блоків обходиться не менше 7 млрд євро/блок.

Інвестиції для модернізації мереж отримає і «Укренерго», що частково компенсує інвестиції держкомпанії, необхідні для повної синхронізації.

Модернізацію енергетичних активів та будівництво енергоблоків фінансуватимуть інвестори, які є партнерами проекту енергомосту «Україна – ЄС» на засадах державно-приватного партнерства. 

Довжина лінії електропередач потужністю 750 кВ, яка пов'язує Хмельницьку АЕС з підстанцією Виделка, що розташована біля міста Жешув у Польщі, складає 450 км. Вона була введена в експлуатацію в 1985 році. Експорт електроенергії в Польщу, в якому була задіяна лінія електропередач, здійснювався аж до 1991 року. 

У 1992 році поставки припинилися, що збіглося за часом з технічним від'єднанням країн Східної Європи від СРСР і синхронізацією їх електромереж з європейською енергосистемою.

«З цього часу лінія, яка за сьогоднішніми цінами обійшлася країні в суму понад 500 млн євро, залишається відключеною і не використовується. Фахівцями «Енергоатому» було проведено попередній огляд (з допомогою супутникових даних) всієї протяжності лінії і встановлено, що вона не має видимих розривів і пошкоджень. Необхідні ревізія і ремонт лінії, а також технічних споруд, що з'єднують її з Хмельницькою АЕС, оскільки її використання передбачено виключно для електроенергії, виробленої ХАЕС», – повідомили у прес-службі «Енергоатому».

Для відновлення і повторного введення лінії в експлуатацію необхідно 18 місяців.

Для реалізації проекту енергомосту «Укренерго» має провести роботи з відновлення дієздатності та підвищення ефективності експлуатації трьох ліній електропередач, які є складовими проекту енергомосту.

Також в зону відповідальності «Укренерго» входить відключення підстанції «Західноукраїнська» від української об'єднаної енергетичної системи та її підключення до Бурштинського острову, який інтегрований в ENTSO-e (попередня оцінка вартості проекту – 8 млн євро). 

Згідно з прогнозами та оцінками ринкових консультантів, ціни на електроенергію в країнах ЄС в найближчі 20 років будуть рости в середньому на 1% у рік в діапазоні 36-50 євро/МВт год, тож враховуючи поточний рівень ціни електроенергії на АЕС України 16,3 євро за 1 МВт год, очевидна її конкурентноздатність на ринку ЄС, навіть при збільшенні її вартості на інвестиційну складову.

Нещодавно представник президента в уряді Андрій Герус заявив, що «Енергетичний міст «Україна – ЄС» збільшить дефіцит електроенергії та сприятиме підвищенню ціни

Нагадаємо: Ukraine Power Bridge Company Limited стала переможцем конкурсу з відбору приватного партнера для реалізації проекту «Енергетичний міст «Україна – ЄС».

Детальніше про будівництво нових енергоблоків Хмельницької АЕС читайте у матеріалі Mind «Нові блоки Хмельницької АЕС: як Україна забезпечить Європу дешевою електроенергією» .

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті