«Енергоміст» збільшить дефіцит електроенергії та сприятиме підвищенню ціни – Герус

«Енергоміст» збільшить дефіцит електроенергії та сприятиме підвищенню ціни – Герус

Дефіцит на ринку на добу складає 5%-30%, на внутрідобовому ринку взагалі немає пропозиції е/е

«Енергоміст» збільшить дефіцит електроенергії та сприятиме підвищенню ціни – Герус
Андрій Герус
Фото: Facebook/Андрій Герус

«Енергетичний міст «Україна – ЄС» збільшить дефіцит електроенергії та сприятиме підвищенню ціни. Про це повідомив представник президента в уряді Андрій Герус на своїй сторінці у Facebook. 

«Це ніяка не євроінтеграція, це робота лініі лише в одну сторону – у Польщу. На сьогодні у нас вже стрімко виросла ціна, сьогодні вже виникають дефіцити електроенергії – на ринку на добу наперед такі дефіцити складають 5%-30%, на внутрідобовому ринку взагалі немає пропозиції е/е. Україна все більше стає імпортувати е/е із Словаччини та Білорусі. Ефект від виведення з ОЕС України атомного блоку потужністю 1000 МВт буде очевидний – ще збільшення дефіциту на внутрішньому ринку і ще додатковий ріст ціни для українських споживачів, оскільки цієї відносно дешевої е/е не стане», – написав Герус.

Також представник президента повідомив, що на засіданні Кабінету міністрів він звернув увагу на необхідність зупинки проекту «Енергетичний міст», який передбачає виведення атомного блоку №2 Хмельницької АЕС з енергосистеми України і переведення його роботи у енергосистему Польщі.

За словами Геруса, це дуже поширена бізнес-ідея, щоб вивести атомний блок з низькою собівартістю із ОЕС України і продавати таку електроенергію кудись на експорт. 

Також він закликав міністра енергетики Ігоря Насалика скасувати свій наказ щодо «Енергомосту», не обманювати урядовців та українців і не ставити вузькі приватні комерційні інтереси вище, аніж державні інтереси.

«Підсумовуючи, цього «Енергетичного мосту» не буде. Якщо якийсь бізнес хоче продавати е/е у Європу, то не варто паразитувати на державних об’єктах, а варто спочатку збудувати новий об’єкт генераціі, а потім з нього експортувати електроенергію – саме у такій послідовності», – заявив Герус.

Нагадаємо: Ukraine Power Bridge Company Limited стала переможцем конкурсу з відбору приватного партнера для реалізації проекту «Енергетичний міст «Україна – ЄС».

Детальніше про будівництво нових енергоблоків Хмельницької АЕС читайте у матеріалі Mind «Нові блоки Хмельницької АЕС: як Україна забезпечить Європу дешевою електроенергією «.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло