РФ оскаржила перемогу Ощадбанку в арбітражу за активи в Криму

РФ оскаржила перемогу Ощадбанку в арбітражу за активи в Криму

Росія в апеляційній заяві має намір доводити, що майно Ощадбанку не захищалося двосторонньою угодою про заохочення і взаємний захист інвестицій

РФ оскаржила перемогу Ощадбанку в арбітражу за активи в Криму
фото www.flickr.com/photos/131782374@N03

Росія звернулася 19 серпня 2019 року з вимогою переглянути рішення паризького арбітражу щодо позову Ощадбанку щодо активів у Криму. Про це йдеться в повідомленні на сайті Мін’юсту РФ.

«З 2018 року Російська Федерація заперечує правомірність арбітражних рішень, винесених за позовами українських олігархів Ігоря Коломойського й Ріната Ахметова та підконтрольних їм компаній, а також за позовами держкомпаній України, поданими в рамках двосторонньої угоди Росії й України про заохочення і взаємний захист інвестицій і пов'язаними з активами в Криму», – йдеться в повідомленні.

Міністерство зазначає, що під час цієї роботи «були виявлені внутрішні документи одного з позивачів – Ощадбанку, які свідчать про те, що його так звана інвестиція ніколи не захищалася зазначеною угодою».

«Угода не охоплює інвестиції радянського періоду, захисту підлягають лише ті, які були зроблені після 1 січня 1992 року. При цьому Ощадбанк є колишнім українським філіалом Сбєрбанку СРСР. Кримське відділення Ощадбанку, про експропріацію якого заявляє банк, також існувало вже за радянських часів і було частиною Сбєрбанку ще до 1992 року. Ощадбанк промовчав про ці факти в арбітражному розгляді», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо: 17 липня цього року, Київський апеляційний суд задовольнив заяву Ощадбанку та надав дозвіл на виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражу щодо стягнення $1,1 млрд із РФ (в особі Мін’юсту РФ) як компенсації за експропріацію активів Ощадбанку в Криму.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло