НАБУ отримало доступ до документів ПриватБанку
ПриватБанк вважає, що може програти в зарубіжних судах у разі розголошення інформації детективами НАБУ

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) отримало доступ до документів, які стосуються правової стратегії ПриватБанку в судах з екс-власниками банку Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим. Про це написала голова Ради громадського контролю НАБУ на своїй сторінці у Facebook
ПриватБанк побоюється виникнення загрози розголошення детективами НАБУ конфіденційних даних на користь екс-власників банку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, через які ПриватБанк може програти в зарубіжних судах багатомільярдні позови проти них.
В той же час, ПриватБанк надіслав НАБУ листа, де зазначено, що після націоналізації ПриватБанку в грудні 2016 року банк подав позови і здійснює захист своїх прав і інтересів в більш ніж 600 судових процесах в Україні, Великобританії, США і на Кіпрі, пов'язаних з колишніми акціонерами банку, через дії яких , зокрема через незаконне привласнення активів, банк отримав істотні збитки.
Для порятунку банку держава інвестувала в нього $5,5 млрд. Допомога банку у відшкодуванні цих збитків надають деякі українські і міжнародні радники.
ПриватБанк 1 серпня дізнався про визначення Солом'янського районного суду Києва від 26 липня, за допомогою якого детективи НАБУ отримали тимчасовий доступ до величезної кількості документів і матеріалів ПриватБанку про залучення та роботи радників банку у справах, пов'язаних з його колишніми акціонерами.
«Ця ухвала була винесена майже відразу після того, як Апеляційний суд Англії та Уельсу провів слухання по апеляції ПриватБанку по справі, яка стосується відшкодування банку його колишніми власниками збитків на суму приблизно $3 млрд. Очікується, що рішення Апеляційного суду, яке визначить подальшу долю судового процесу в Англії, буде винесено восени », – йдеться в листі.
Судове засідання відбулося в рамках кримінального провадження, відкритого за заявами народних депутатів Олександра Дубініна і Віталія Купрія, які були подані два роки тому.
«Вищевказані народні депутати України минулого скликання, за даними ЗМІ, є особами, наближеними до колишніх власників ПриватБанку», – йдеться в листі.
Банк стурбований тим, що НАБУ запросило документів навіть більше, ніж ті, які стосуються Hogan Lovells. «Визначення зобов'язує ПриватБанк надати всі договори, платіжні документи, щомісячні звіти, переддоговірні документи, внутрішні доповідні записки, проекти документів, копії листування ПриватБанку не тільки з Hogan Lovells International LLP, а й з будь-якими іншими компаніями-резидентами (ТОВ« Астерс », ТОВ «Астерс Консалт» та іншими) і компаніями-нерезидентами (Kroll Associates UK Limited, Alix Partners Services UK LLP та іншими), а також всіх інших документів, пов'язаних з підготовкою, укладанням та виконанням зазначених договорів про надання послуг », – обурені в ПриватБанку.
Окреме занепокоєння в банку викликає те, що витребувані документи включають також ключові документи спілкування між банком і його юридичними радниками, і при цьому суд взагалі не звертає уваги на необхідність збереження адвокатської таємниці, в тому числі з іноземної праву.
ПриватБанк підкреслив, що НАБУ, посилаючись на нібито безпідставну сплату судового збору за подачу кіпрського позову проти аудиторської фірми PwC Ltd., отримало доступ до всіх документів щодо підготовки та подання позову, в тому числі договорів, позовів, клопотань з доповненнями до них, документів про сплату судового збору та здійснення інших витрат, пов'язаних з подачею позову.
У банку вважають, що суд порушив Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод, Конституції та Кримінально-процесуальний кодекс.
«Визначення є безпідставним і таким, яке створює істотний ризик для ефективного захисту інтересів ПриватБанку в міжнародних і українських судових процеси. Ми серйозно стурбовані причинами звернення НАБУ до суду і просимо НАБУ забезпечити, щоб і предмет звернення, і його причини були повністю легітимними і грунтувалися на принципах справедливості і верховенства права », – йдеться у зверненні банку.
ПриватБанк попросив директора НАБУ Артема Ситника переглянути обсяг вилучення інформації» та «взяти до уваги можливі наслідки для банку і легітимних стейкхолдерів.
«Просимо НАБУ також гарантувати збереження конфіденційної інформації, яка надається банком, враховуючи, що її розголошення може призвести до негативних наслідків для інтересів банку, зокрема, вплинути на рішення в судових справах за участю банку за кордоном», – підкреслили в ПриватБанку.
Нагадаємо: ПриватБанк отримав постанову суду з вимогою надати детективам Національного антикорупційного бюро всі документи про підстави та умови отримання послуг від юридичних радників та інших консультантів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].