НАБУ через суд вимагає у ПриватБанку всю документацію стосовно юридичних радників
Підставою для слідчих дій НАБУ стали заяви 2017-2018 років від народних депутатів Ради минулого скликання Дубініна та Купрія

ПриватБанк отримав постанову суду з вимогою надати детективам Національного антикорупційного бюро (НАБУ) всі документи про підстави та умови отримання послуг від юридичних радників та інших консультантів. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Як повідомили у банку, посилаючись на отриману постанову суду, підставою для слідчих дій детективів НАБУ є заяви 2017-2018 років від народних депутатів Ради минулого скликання Олександра Дубініна і Віталія Купрія.
«Провадження у їхніх скарг були зупинені слідчими органами ще в 2017 році, але з невідомих причин відновлені влітку 2019 року», – відзначили в ПриватБанку.
У фінустанові також звернули увагу, що детективи НАБУ наполягали на терміновому вилучення документів, оскільки нібито виникла реальна загроза зміни або знищення документів. У банку також висловили здивування тим, що суд беззаперечно погодився з думкою детективів, що банк нібито порушив закон «Про державні закупівлі», хоча його дія на комерційні банки не поширюється.
Одночасно ПриватБанк був повністю виключений з судового процесу і позбавлений будь-якої можливості представити свою позицію і докази в суді, тоді як винесене постанова оскарженню не підлягає, вказали в фінустанові.
«ПриватБанк виконує рішення суду і готовий надати слідству всі документи. У той же час банк звертається до керівництва НАБУ з проханням об'єктивно і неупереджено дослідити реальні причини та обставини цієї справи», – підкреслили у фінустанові.
Банк також закликає керівництво НАБУ гарантувати захист адвокатської таємниці та конфіденційність вилучених документів, оскільки витік інформації може підірвати захист інтересів банку в судах України, США, Великої Британії та Кіпру, де ПриватБанк бореться за відшкодування збитків, заподіяних йому в період до націоналізації, на загальну суму понад $6 млрд.
Раніше повідомлялося,що наприкінці липня в Апеляційному суді Лондона і Уельсу завершився розгляд скарги ПриватБанку на рішення першої інстанції про невідповідність юрисдикції позову держбанку до екс-власників банку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова та шести компаній.
Нагадаємо: між ПриватБанком та Коломойським тривають судові позови у Високому суді Лондона. 20 грудня 2017 року Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $2,5 млрд.
Позивач домігся, що суд як запобіжний захід видав наказ про всесвітній арешт активів екс-власників банку Коломойського і Боголюбова і шести компаній на суму більше $2,5 млрд, а також зобов'язав екс-власників розкрити інформацію про всі свої активи обмеженому колу осіб, які безпосередньо беруть участь в розгляді справи.
Крім того, суд за підсумками слухань на початку березня 2018 року зобов'язав Rossyn Investing Corp, Milbert Ventures Inc. і ZAO Ukrtransitservice Ltd. деталізувати інформацію про деякі операції з коштами ПриватБанку, отриманими від інших осіб.
У свою чергу Коломойській і Боголюбов у липні оскаржили застосовність юрисдикції Високого суду Лондона під час розгляду позову ПриватБанку, обґрунтувавши свою скаргу поданням до українського суду позову про наклеп з боку колишнього глави фінустанови Олександра Шлапака.
Пізніше ПриватБанк підвищив суму позовних вимог до Коломойського та Боголюбова до $3 млрд.
21 грудня минулого року суд Лондона відхилив апеляцію Коломойського і залишив у силі наказ про всесвітній арешт активів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].