Держбюро розслідувань та СБУ проводять обшуки в НСТУ
Обшуки відбуваються в тому числі вдома в голови правління НСТУ Зураба Аласанії

Державне бюро розслідувань (ДБР) у супроводі співробітників Служби безпеки (СБУ) проводить обшуки в Національній суспільній телерадіокомпанії України (НСТУ) та вдома в кількох її співробітників. Про це повідомляє «Детектор медіа».
Обшуки відбуваються за шістьма адресами, зокрема, вдома в голови правління НСТУ Зураба Аласанії.
Раніше ДБР проводило розслідування справ про можливі розтрати коштів НСТУ колишнім виконавчим директором НСТУ Олександром Лієвим. Лієв сказав, що йому нічого не відомо про обшуки та кримінальне провадження, яке розслідує ДБР. За його словами, є старе кримінальне провадження, відкрите за заявою одного з народних депутатів з групи «Відродження».
«Воно не закрите, але це повний «брєд», воно висмоктане з пальця. Він скаржився, наприклад, що ми закупили техніку за завищеними цінами. Але все відбувалося за тендерами через ProZorro», – сказав Лієв.
За інформацією Громадського, відповідальний за безпеку в НСТУ Володимир Проценко повідомив, що в офіс НСТУ прийшли люди, які не представилися і не надали ухвали суду з дозволом на проведення слідчих дій. За його словами, люди прийшли в один із офісів бухгалтерії й намагаються витіснити працівників, нічого не пояснюючи.
Пізніше ДБР підтвердило інформацію щодо обшуків на своїй сторінці у Facebook.
«У зв’язку з чисельними запитами ЗМІ повідомляємо, що Державне бюро розслідувань за оперативного супроводу Служби безпеки України проводить санкціоновані обшуки у приміщенні ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України», – йдеться у повідомленні.
У ДБР відмітили, що слідчі дії проводяться в рамках досудового розслідування кримінального провадження щодо можливих протиправних дій службових осіб НСТУ, а саме зловживання службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших фізичних або юридичних осіб.
Наприкінці червня Наглядова рада Суспільного мовлення скасувала своє рішення про дострокове розірвання контракту з головою правління Зурабом Аласанією.
Нагадаємо: раніше Наглядова рада НСТУ достроково розірвала контракт з головою правління Аласанієй.
На думку Аласанії, його звільнення з Суспільного пов'язано з виходом програм «Схеми» і «Вісник державних закупівель», а також «неконтрольованими новинами».
Наглядова рада НСТУ опублікувала протокол засідання, на якому звільнила Аласанію з посади голови правління, тільки 6 лютого 2019 року.
Пізніше НСТУ відклала розірвання контракту із Зурабом Аласанія на три місяці.
Шевченківський районний суд Києва 19 червня ухвалив рішення визнати незаконним та скасувати рішення наглядової ради НСТУ від 31 січня 2019 року про дострокове припинення контракту з Зурабом Аласанією. Суд визнав незаконним та скасував рішення наглядової ради НСТУ від 12 лютого про дату припинення контракту від 6 травня 2019 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].