Відкриті дані про юридичних осіб публікуватимуться щодня – Дубілет

Відкриті дані про юридичних осіб публікуватимуться щодня – Дубілет

Також Дубілет розповів про можливість подавати скарги до Антирейдерської комісії в електронній формі

Відкриті дані про юридичних осіб публікуватимуться щодня – Дубілет
Дмитро Дубілет
Фото: Facebook/Дмитро Дубілет

Відтепер відкриті дані про юридичних осіб (ЄДР) публікуватимуться щодня, а не щотижня. Про це повідомив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет на своїй сторінці у Facebook.

«Часто рейдерство виражається в тому, що у компанії раптом помінялися власники або директори в той час, як реальні власники про це нічого не знають. В Україні є кілька компаній, які дозволяють безкоштовно відстежувати такі зміни – OpenDataBot, ПриватБанк, YouControl, LIga, Vkursi», – відмітив Дубілет.

Раніше жертва рейдерства могла дізнатися про несподівані зміни в своїй компанії з запізненням до тижня, то тепер затримка буде до одного дня.

Інформування про зміну даних тепер працює для всіх компаній, а не тільки тих, хто підписався. OpenDataBot тепер розсилає повідомлення за всіма, по кому відбулися зміни (телефон береться з того ж ЄДР, тому важливо, щоб там були реальні контакти), а ПриватБанк – по всім своїм клієнтам.

Також Дубілет розповів про можливість подавати скаги до Антирейдерської комісії в електронній формі.

«Ми запустили можливість подавати скарги в Антирейредскую комісію в електронній формі через iGov. Раніше, щоб подати скаргу, вам потрібно було, по-перше, найняти юристів, які підготують для вас великий пакет документів (і навіть з цим половина заявок відхилялося з формальних причин). Більш того, поки ці документи доходили до комісії через ланцюжок канцелярій, могло пройти два тижні. Ми ж створили на iGov форму, яку майже неможливо заповнити так, щоб її відхилили за формальними ознаками (можна навіть заповнити без юристів!). Більш того, вона надходить в роботу комісії миттєво!», – написав Дубілет.

Нагадаємо: президент України Володимир Зеленський у липні підписав указ «Про заходи щодо протидії рейдерству».

Детальніше про механізми рейдерства та шляхи їх подолання читайте у матеріалі Mind «Рейдер на порозі: якими є сучасні методи експропріації власності «.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло