Мінрегіонбуд планує повністю змінити норми висадки і поливу дерев
Дерева відіграють дуже важливу роль у розвитку міст, покращенні їх екологічного стану та комфорту жителів

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства планує повністю змінити застарілі норми висадки і поливу дерев вздовж вулиць, алей і на площах. Про це повідомляє прес-служба Мінрегіонбуду.
«Чому в Україні погано ростуть дерева? Справа не в кліматі та глобальному потеплінні, а в тому, що дерева зовсім неправильно висаджуються та поливаються. Підсумок – купа коштів, викинутих на вітер, адже в таких умовах навіть найвитриваліша рослина довго не протягне. Ми взяли за основу європейський та інший закордонний досвід і є декілька дієвих і дійсно крутих ідей, які б можна було реалізувати в Україні. Тому плануємо більш детально вивчити це та внести відповідні зміни у державні будівельні норми щодо благоустрою», – зазначив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.
Парцхаладзе підкреслив важливість оновлення вищезазначених норм, адже дерева відіграють дуже важливу роль у розвитку міст, покращенні їх екологічного стану та комфорту жителів. Наприклад, на одній і тій же вулиці, але без дерев, температура влітку може сягати 43, а то і 50 градусів. З деревами вона знижується практично удвічі – до 18-26 градусів.

«Цікаві факти: лише протягом одного року одне дерево може охолоджувати повітря не гірше ніж 10 безперервно працюючих кондиціонерів. Дерева вбирають в себе близько 13 000 літрів дощової води щороку і фільтрують близько 28 кілограм забруднень. І разом з тим, на жаль, деякі бачать в них лише дрова», – наголосив заступник міністра.
Отже, планується змінити низку вимог щодо висадки, догляду та поливу дерев уздовж вулиць, на алеях та площах. Зокрема, висаджувати лише великомірні дерева з правильно сформованою кроною. При цьому передбачати професійні системи посадки дерев у міських умовах, які сприяють більш ефективному їх поливу, а також спеціальні панелі, що не дозволяють кореням «підривати» покриття над ними. Наприклад, у Канаді працює подібна система TreeParker, яка забезпечує необхідний простір для росту кореневої системи, витримує транспортні навантаження і додатково сприяє управлінню зливостоками.
Нагадаємо: на основі затвердженого генерального плану влада великих міст повинна окремо затверджувати довгострокову стратегію розвитку транспортної системи.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].