Президент Словенії запропонував ЄС надати Україні «особливий статус»
Таку ж пропозиція отримала і Туреччина, але рішуче з нею не погодилась

Президент Словенії Борут Пагор запропонував ЄС надати Україні та Туреччині «особливий статус» замість повноправного членства в блоці . Про це повідомляє Anadolu.
Міністр закордонних справ Туреччини Мевлут Кавусоглу розкритикував цю заяву і сказав, що турецька сторона «рішуче» виступає за членство країни.
Він також сказав, що Туреччина готова відкрити нову главу в переговорах з ЄС, якщо питання стосуватиметься стандартів та зобов'язань.
Як повідомлялось, Туреччина подала заявку на членство в Європейському економічному співтоваристві (попередник ЄС) у 1987 році. Вона отримала право на членство в ЄС у 1997 році, а переговори про приєднання розпочалися у 2004 році, однак були зупинені в 2007 році.
Нагадаємо: в січні минулого року стало відомо,що Сербія та Чорногорія, імовірно, стануть наступними країнами, які приєднаються до ЄС до 2025 року.
Як повідомлялось, у декларації саміту Східного партнерства ЄС визнав європейські прагнення та європейський вибір України. Хоча Україна домагалася від ЄС напередодні саміту більш чітко вказати в документі перспективи її членства, однак ЄС, незважаючи на протести України, додав до декларації згадку про документ Ради ЄС, яким передбачено, що Угода про асоціацію не означає обов’язкове майбутнє членство в ЄС.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].