Кількість судових позовів до Bayer через гліфосат перевалила за 18 000
Кількість позовів зросла після судових рішень, винесених не на користь концерну

Німецький хімічний і фармацевтичний концерн Bayer повідомив у вівторок, 30 липня, що кількість позовів проти нього в судах США досягла 18 400. Компанію Monsanto, яка віднедавна належить Bayer, звинувачують у виробництві отруйного гербіциду через наявність у його складі гліфосату. Ще в квітні таких позовів було 13 тисяч, зазначає Deutsche Welle.
Кількість позовів почала стрімко зростати в серпні 2018 року після першого програного Bayer судового процесу. В травні 2019 року концерн втретє програв у суді: суд присяжних в Каліфорнії засудив Bayer до виплати компенсації в розмірі понад $2 млрд американському подружжю, яке стверджувало, що гліфосат, який міститься у засобі для знищення бур'янів, сприяв розвитку у них онкологічного захворювання. Згодом суд істотно знизив суму компенсації.
Адвокати концерну оскаржують у вищих інстанціях всі три судові рішення, прийняті не на користь Bayer, наполягаючи, що продукція Monsanto не могла завдати шкоди людському здоров'ю, а сам гліфосат абсолютно безпечний.
У експертів немає єдиної думки про вплив гліфосату на здоров'я людини. Раніше агентство з охорони навколишнього середовища США і ряд регулюючих органів в Євросоюзі повідомили про відсутність ризиків розвитку онкологічних захворювань в результаті використання цього гербіциду. Однак в 2015 році Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) заявила, що речовина, можливо, є канцерогеном. Гліфосат широко використовується, в тому числі і в Україні, де цей хімікат продається під марками «Раундап», «Гліфор» та ін.
Концерн Bayer в 2018 році купив компанію Monsanto за $63 млрд. З моменту придбання Monsanto акції Bayer подешевшали на 40%.
Нагадаємо: у травні цього року подружжя з Каліфорнії у суді довело, що саме гербіцид RoundUp компанії Monsanto (власником якої є Bayer) став причиною виникнення у них лімфоми. Суд зобов’язав компанію сплатити парі 2 млрд.
Влітку 2018 року Bayer зобов’язали сплатити $78,6 млн садівнику Дуейну Джонсону.
У березні 2019 року суд у Сан-Франциско зобов’язав компанію Monsanto до виплати $80,3 млн 70-річному чоловікові з онкологічним діагнозом. Присяжні суду визнали хімікат гліфосат значним фактором, що вплинув на розвиток захворювання у цього чоловіка, який активно використовував його впродовж майже трьох десятиліть.
Як повідомлялось, концерн Bayer у 2018 році купив компанію Monsanto за $63 млрд, що стало найдорожчою зарубіжною покупкою, здійсненою німецькою компанією за всю історію. З моменту покупки Monsanto акції Bayer подешевшали більш ніж на 40%.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].