Захворіло у світі
19,127,091
Померло у світі
715,555
Вилікувалось у світі
11,590,138
Захворіло в Україні
78,261
Померло в Україні
1,852
Вилікувалось в Україні
43,055
Кількість судових позовів до Bayer через гліфосат перевалила за 18 000

Кількість судових позовів до Bayer через гліфосат перевалила за 18 000

Кількість позовів зросла після судових рішень, винесених не на користь концерну

Кількість судових позовів до Bayer через гліфосат перевалила за 18 000
фото Shutterstock

Німецький хімічний і фармацевтичний концерн Bayer повідомив у вівторок, 30 липня, що кількість позовів проти нього в судах США досягла 18 400. Компанію Monsanto, яка віднедавна належить Bayer, звинувачують у виробництві отруйного гербіциду через наявність у його складі гліфосату. Ще в квітні таких позовів було 13 тисяч, зазначає Deutsche Welle.

Кількість позовів почала стрімко зростати в серпні 2018 року після першого програного Bayer судового процесу. В травні 2019 року концерн втретє програв у суді: суд присяжних в Каліфорнії засудив Bayer до виплати компенсації в розмірі понад $2 млрд американському подружжю, яке стверджувало, що гліфосат, який міститься у засобі для знищення бур'янів, сприяв розвитку у них онкологічного захворювання. Згодом суд істотно знизив суму компенсації.

Адвокати концерну оскаржують у вищих інстанціях всі три судові рішення, прийняті не на користь Bayer, наполягаючи, що продукція Monsanto не могла завдати шкоди людському здоров'ю, а сам гліфосат абсолютно безпечний.

У експертів немає єдиної думки про вплив гліфосату на здоров'я людини. Раніше агентство з охорони навколишнього середовища США і ряд регулюючих органів в Євросоюзі повідомили про відсутність ризиків розвитку онкологічних захворювань в результаті використання цього гербіциду. Однак в 2015 році Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) заявила, що речовина, можливо, є канцерогеном. Гліфосат широко використовується, в тому числі і в Україні, де цей хімікат продається під марками «Раундап», «Гліфор» та ін.

Концерн Bayer в 2018 році купив компанію Monsanto за $63 млрд. З моменту придбання Monsanto акції Bayer подешевшали на 40%.

Нагадаємо: у травні цього року подружжя з Каліфорнії у суді довело, що  саме гербіцид RoundUp компанії Monsanto (власником якої є Bayer) став причиною виникнення у них лімфоми. Суд зобов’язав компанію сплатити парі 2 млрд.

Влітку 2018 року Bayer зобов’язали сплатити $78,6 млн садівнику Дуейну Джонсону.

У березні 2019 року суд у Сан-Франциско зобов’язав компанію Monsanto до виплати $80,3 млн 70-річному чоловікові з онкологічним діагнозом. Присяжні суду визнали хімікат гліфосат значним фактором, що вплинув на розвиток захворювання у цього чоловіка, який активно використовував його впродовж майже трьох десятиліть.

Як повідомлялось, концерн Bayer у 2018 році купив компанію Monsanto за $63 млрд, що стало найдорожчою зарубіжною покупкою, здійсненою німецькою компанією за всю історію. З моменту покупки Monsanto акції Bayer подешевшали більш ніж на 40%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті