Захворіло у світі
5,512,055
Померло у світі
346,612
Вилікувалось у світі
2,246,900
Захворіло в Україні
21,584
Померло в Україні
644
Вилікувалось в Україні
7,575
Джек Ма іде у відставку з посади гендиректора Alibaba

Джек Ма іде у відставку з посади гендиректора Alibaba

Підприємець все ще матиме вплив на прийняття рішень, але хоче переключити свою увагу на освіту

Джек Ма іде у відставку з посади гендиректора Alibaba
фото Shutterstock

2019-й став визначним роком для Alibaba. Китайський гігант електронної комерції святкує своє двадцятиріччя, а його засновник Джек Ма залишає посаду глави компанії у вівторок 10 вересня, передає CNBC.

З моменту свого заснування в 1999 році Alibaba перетворилася з простого сайту електронної комерції на конгломерат, який займається бізнесом від логістики до доставки їжі і хмарних обчислень. Зараз це компанія вартістю понад $460 млрд.

Замість Джека Ма очолить компанію гендиректор Деніел Чжан. Однак, на думку експертів, Джек Ма, який оголосив про свою відставку ще рік тому,  не зовсім відійде від справ у корпорації і продовжить відігравати значну роль в ухваленні рішень.

У складі ради директорів Ма залишиться до чергових річних зборів акціонерів Alibaba, намічених на 2020 рік. Він буде довічним учасником партнерства Alibaba Partnership, в яке входять високопоставлені менеджери групи і компанії. Партнерство має право номінувати, а в ряді випадків і призначати просту більшість членів ради директорів.

Відставка Ма припала на його 55-й день народження і на китайський День вчителя. До того як заснувати Alibaba, він був шкільним учителем англійської мови, і в рамках групи його так і називають «Учитель Ма». Минулого року Джек Ма говорив, що хоче присвятити своє життя філантропії в сфері освіти.

Журнал Forbes оцінює статки Джека Ма в $38,6 млрд і ставить його на 21-е місце в рейтингу найбагатших людей світу.

Раніше, виступаючи на Давоському форумі, Джек Ма розповів, що ваша перша робота не завжди може бути найкращою, але вона є найважливішою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті