Надходження акцизного податку з тютюнових виробів у серпні цього року склали 4,4 млрд грн

Надходження акцизного податку з тютюнових виробів у серпні цього року склали 4,4 млрд грн

Доходи від акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів за 8 місяців цього року у сумі 38,5 млрд грн становили 78,8% від розпису

Надходження акцизного податку з тютюнових виробів у серпні цього року склали 4,4 млрд грн
Фото: pixabay.com

Надходження акцизного податку з тютюнових виробів у серпня цього року склали 4,4 млрд грн, що на 100 млн грн вище за розпис. Про це йдеться у аналізі Міністерства фінансів.

Доходи від акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів за 8 місяців цього року у сумі 38,5 млрд грн становили 78,8% від розпису, що пов’язано із зниженням обсягів виробництва тютюнових виробів та частковим задоволенням попиту на тютюнову продукцію шляхом зменшення залишків готової продукції на складах.

Зокрема, у січні-липні 2019 року обсяги виробництва тютюнових виробів зменшились на 10,2% р/р або на 4,4 млрд шт порівняно з відповідним періодом минулого року. Обсяги залишків на складах у оптовиків зменшились порівняно з початком 2019 року на 15,2% або на 2,8 млрд шт. 

ПДВ з вироблених в Україні товарів у серпні перевиконано на 800 млн грн за рахунок більшого приросту сплачених сум.

Позитивна динаміка по податку на прибуток підприємств і податку на доходи фізичних осіб продовжилася, розпис серпня було перевиконано на відповідно 600 млн грн та 200 млн грн.

Проте ці фактори за підсумками місяця не компенсували невиконання, зокрема, по митних платежах та рентній платі за видобуток природного газу. Тому доходи загального фонду Державного бюджету за 8 місяців зросли на 7,7% р/р до 594,1 млрд грн та становили 95,1% від розпису:

Доходи від ПДВ з вироблених в Україні товарів (з врахування відшкодування ПДВ) у сумі 51,7 млрд грн становили 86,5% від розпису через вищі темпи відшкодування ПДВ експортерам.

Доходи від ПДВ з ввезених на територію України товарів зросли на 1,6% р/р до 184,9 млрд грн. Доходи було виконано на 87,6% від розпису.

Нагадаємо: бюджет України найбільше недоотримує коштів через існування схем на митниці, виплату зарплат у «конвертах» та виведення прибутків на офшори. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію