Міжнародний арбітраж розгляне докази РФ щодо незаконності активів ПриватБанку у Криму

Міжнародний арбітраж розгляне докази РФ щодо незаконності активів ПриватБанку у Криму

Якщо суд погодиться з доводами Росії, ПриватБанку може бути повністю відмовлено в позові

Міжнародний арбітраж розгляне докази РФ щодо незаконності активів ПриватБанку у Криму
Фото: УНІАН

Міжнародний арбітражний трибунал погодився розглянути докази Росії (РФ) про незаконне придбання ПриватБанком активів в Криму. Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції Російської Федерації.

12 вересня 2019 року міжнародний арбітражний трибунал погодився розглянути доводи Росії про незаконне придбання ПриватБанком активів в Криму. Арбітри дозволили представити докази того, що банк, який перебував під контролем українського олігарха Ігоря Коломойського, був незаконним власником майна, яке, за твердженнями позивача, було експропрійовано.

Як випливає із заяви РФ в арбітраж, банк і контролювали його особи з метою отримання активів неодноразово порушили закон, в тому числі вдавалися до корупції. ПриватБанк приховав ці відомості. Однак після того, як Російська Федерація повідомила про них, суд підтвердив, що заслухає сторони з цього питання одночасно з запереченнями держави за розміром збитків банку.

Якщо суд погодиться з доводами Росії, ПриватБанку може бути повністю відмовлено в позові.

Нагадаємо: постійна палата арбітражного суду в Гаазі 12 вересня, відмовила Російській Федерації у вимозі перегляду питань юрисдикції та порушення зобов’язань за позовом ПриватБанку.

У лютому 2019 року арбітражний суд визнав, що він має юрисдикцію щодо усіх вимог ПриватБанку проти Російської Федерації, що Російська Федерація порушила свої зобов’язання за двосторонньою угодою про заохочення та взаємний захист інвестицій, коли незаконно експропріювала активи ПриватБанку в Криму, і що ПриватБанк має право на відшкодування за таку експропріацію в повному обсязі.

Нагадаємо: у листопаді 2018 року Арбітражний суд в Парижі також виніс рішення на користь українського Ощадбанку. Адже предмети спору і обставини справи – майже однакові. Тим більше, що Росія ігнорує процес і заявляє, що не є стороною процесу і вважає, що угода про взаємний захист інвестицій не може застосовуватися для таких суперечок. Раніше, 25 вересня 2018 року, Апеляційний суд Києва визнав і дав дозвіл на виконання рішення Міжнародного арбітражного суду Гааги (Permanent Court of Arbitration) 2 травня 2018 року про стягнення з РФ компенсації за майно в Криму екс-власників ПриватБанку і 17 пов'язаних з ними компаній, що мали активи в Криму.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло