Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Оновлено: арбітраж у Гаазі виніс рішення проти РФ щодо експропріації активів ПриватБанку в Криму на $1 млрд

Оновлено: арбітраж у Гаазі виніс рішення проти РФ щодо експропріації активів ПриватБанку в Криму на $1 млрд

ПриватБанк має право на відшкодування за таку експропріацію в повному обсязі

Оновлено: арбітраж у Гаазі виніс рішення проти РФ щодо експропріації активів ПриватБанку в Криму на $1 млрд
Фото: УНІАН

Постійна палата третейського суду в Гаазі сьогодні, 15 лютого 2019 року, офіційно оприлюднила часткове арбітражне рішення на користь ПриватБанку та проти Російської Федерації. Про це йдеться у повідомленні на сайті ПриватБанку.

У частковому арбітражному рішенні від 4 лютого 2019 року, про яке стало відомо сьогодні, арбітражний суд визнав, що він має юрисдикцію щодо усіх вимог ПриватБанку проти Російської Федерації, що Російська Федерація порушила свої зобов’язання за двосторонньою угодою про заохочення та взаємний захист інвестицій, коли незаконно експропріювала активи ПриватБанку в Криму, і що ПриватБанк має право на відшкодування за таку експропріацію в повному обсязі.

Арбітражний суд залишив питання щодо розміру відшкодування, що підлягає сплаті ПриватБанку за незаконні дії Російської Федерації, на наступний етап арбітражного розгляду. ПриватБанк прагне отримати відшкодування в розмірі понад $1 млрд.

Оновлено: як повідомив в коментарі для Mind керуючий партнер юридичної фірми Pravovest Гліб Сегида, рішенням від 4 лютого суд тільки підтвердив свою юрисдикцію в суперечці ПриватБанку і держави Російської Федерації.

«Суму компенсації суд буде визначати тільки на наступному етапі. Немає ніяких гарантій, що арбітраж задовольнить вимоги банку в сумі понад $1 млрд. Навпаки, далеко не завжди арбітражний суд на 100% задовольняє вимоги однієї зі сторін», – наголосив він.

Втім, з огляду на раніше позитивний досвід для української сторони в Гаазі (рішення за позовом 18 компаній, пов'язаних з колишніми власниками Приватбанку, на $159 млн в травні 2018 року), шанси, що ПриватБанк виграє справу – дуже високі. У листопаді 2018 року Арбітражний суд в Парижі також виніс рішення на користь українського Ощадбанку. Адже предмети спору і обставини справи – майже однакові. Тим більше, що Росія ігнорує процес і заявляє, що не є стороною процесу і вважає, що угода про взаємний захист інвестицій не може застосовуватися для таких суперечок.

«Зазначу, що 4 лютого суд в Нідерландах прийняв аналогічне рішення, про визнання своєї юрисдикції, і в справі по аеропорту Бельбек (також належав колишнім власникам Приватбанку). З цього кейсу розмір вимог складає $15 млн. А ось вердикт про розмір компенсації може бути винесено і через рік. Але, я очікую, що це станеться вже в 2019 році», – зазначив Сегида.

Як він пояснив, далі піде процедура стягнення боргу. «А, так як майна Росії в Україні майже немає (акції російських держбанків вже арештовані в рамках іншого рішення гаазького суду), нашим компаніям доведеться звертатися до іноземних судів і стягувати майно РФ в інших країнах», – наголосив юрист.

Нагадаємо: раніше, 25 вересня 2018 року, Апеляційний суд Києва визнав і дав дозвіл на виконання рішення Міжнародного арбітражного суду Гааги (Permanent Court of Arbitration) 2 травня 2018 року про стягнення з РФ компенсації за майно в Криму екс-власників ПриватБанку і 17 пов'язаних з ними компаній, що мали активи в Криму.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті