Високий суд Лондона відмовився від справи ПриватБанку проти Коломойського і Боголюбова

Високий суд Лондона відмовився від справи ПриватБанку проти Коломойського і Боголюбова

Справу може бути закрито

Високий суд Лондона відмовився від справи ПриватБанку проти Коломойського і Боголюбова
Ігор Коломойський
Фото: УНІАН

Високий суд Лондона вирішив, що йому не підсудна справа за позовом ПриватБанку до його екс-власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. Про це повідомляють джерела «Української правди».

Справу за позовом націоналізованого Приватбанку проти Коломойського і Боголюбова в Лондонському суді може бути закрито.

Відмова Високого суду в Лондоні розглядати позов «Приватбанку» означає, що будуть зняті арешти з активів Коломойського і Боголюбова, а також обмеження на 20 000 фунтів на тиждень.

18 жовтня цього року Київський районний суд міста Одеси залишив без розгляду позовні вимоги Ігоря Коломойського, якими він намагався заблокувати співпрацю Національного банку України, міністерства фінансів та ПриватБанку з українськими та міжнародними компаніями.

В серпні, суд дозволив ПриватБанку залучати консультантів у боротьбі з колишнім власником.

У грудні минулого року, Солом'янський райсуд задовольнив позов Ігоря Коломойського, який вимагав визнати недійсними договори про залучення консультантів Kroll Associates U.K. LLP, AlixPartners Services UK LLP, Hogan Lovells International LLP, Астерс Консалт, Астерс, АліксПартнерз (Україна) до проведення міжнародного розслідування.

Як повідомив в коментарі для Mind керуючий партнер юридичної фірми Pravovest Гліб Сегида25 вересня колишні власники ПриватБанку здобули ще одну перемогу в суді.

Так, Апеляційний суд Києва визнав і дав дозвіл на виконання рішення Міжнародного арбітражного суду Гааги (Permanent Court of Arbitration) 2 травня 2018 року про стягнення з РФ компенсації за майно в Криму екс-власників Приватбанку і 17 пов'язаних з ними компаній, що мали активи в Криму.

«Суд постановив видати відповідні виконавчі листи на користь позивачів – сумарно близько 130,5 млн доларів США компенсації за нерухомість, 9,2 млн доларів компенсації витрат на судовий процес, а також відсотки на зазначені суми за ставкою 12-міс. LIBOR + 1% складних відсотків щорічно», – повідомив він.

Нагадаймо, у січні цього року розслідування компанії Kroll підтвердили, що ПриватБанк був об'єктом масштабних та скоординованих шахрайських дій як мінімум протягом 10 років до націоналізації. Цей факт призвів до збитків у розмірі $5,5 млрд.

Раніше повідомлялось, що не раніше жовтня цього року, Високий суд Лондона ухвалить рішення за підсумками липневих слухань про продовження або скасування всесвітнього арешту активів екс-власників Приватбанку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова на суму $ 2,5 млрд.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло