Гаазький суд відмовив РФ у вимозі перегляду питань юрисдикції щодо ПриватБанку

Гаазький суд відмовив РФ у вимозі перегляду питань юрисдикції щодо ПриватБанку

Справа в арбітражі була розпочата ПриватБанком 13 квітня 2015 року за порушення РФ зобов’язань щодо ПриватБанку з питань активів у Криму

Гаазький суд відмовив РФ у вимозі перегляду питань юрисдикції щодо ПриватБанку
Фото: pixabay.com

Постійна палата арбітражного суду в Гаазі вчора, 12 вересня, відмовила Російській Федерації (РФ) у вимозі перегляду питань юрисдикції та порушення зобов’язань за позовом ПриватБанку. Про це повідомляє прес-служба ПриватБанку.

Вимоги стосуються перегляду вирішених питань щодо юрисдикції провадження та порушених зобов’язань, як зазначено в проміжному арбітражному рішенні від 24 лютого 2017 року та частковому арбітражному рішенні від 4 лютого 2019 року.

Справа в арбітражі була розпочата ПриватБанком 13 квітня 2015 року за порушення РФ зобов’язань щодо ПриватБанку з питань активів у Криму за Угодою про заохочення та взаємний захист інвестицій, укладеною між Україною та РФ. Російська Федерація не брала участі в справі до винесення арбітражним судом зазначених рішень. Наразі Російська Федерація призначила своїх представників у суді, провадження продовжить свій перехід до наступного етапу.

Раніше повідомлялося, що У лютому 2019 року арбітражний суд визнав, що він має юрисдикцію щодо усіх вимог ПриватБанку проти Російської Федерації, що Російська Федерація порушила свої зобов’язання за двосторонньою угодою про заохочення та взаємний захист інвестицій, коли незаконно експропріювала активи ПриватБанку в Криму, і що ПриватБанк має право на відшкодування за таку експропріацію в повному обсязі.

Нагадаємо: у листопаді 2018 року Арбітражний суд в Парижі також виніс рішення на користь українського Ощадбанку. Адже предмети спору і обставини справи – майже однакові. Тим більше, що Росія ігнорує процес і заявляє, що не є стороною процесу і вважає, що угода про взаємний захист інвестицій не може застосовуватися для таких суперечок. Раніше, 25 вересня 2018 року, Апеляційний суд Києва визнав і дав дозвіл на виконання рішення Міжнародного арбітражного суду Гааги (Permanent Court of Arbitration) 2 травня 2018 року про стягнення з РФ компенсації за майно в Криму екс-власників ПриватБанку і 17 пов'язаних з ними компаній, що мали активи в Криму.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію