Захворіло у світі
6,318,040
Померло у світі
376,885
Вилікувалось у світі
2,725,627
Захворіло в Україні
24,340
Померло в Україні
727
Вилікувалось в Україні
10,078
Розмір має значення: через торгову війну великі ферми в США процвітають, а дрібні – занепадають

Розмір має значення: через торгову війну великі ферми в США процвітають, а дрібні – занепадають

Великі американські ферми стають ще більшими в умовах торгової війни з Китаєм

Розмір має значення: через торгову війну великі ферми в США процвітають, а дрібні – занепадають
фото pixabay.com

Через торгову війну з Китаєм, яка триває вже другий рік, в американських фермерів виникли серйозні проблеми, повʼязані з неможливістю відправити свій урожай на експорт – після того як Китай відмовився від с/г продукції з США.

Однак великим фермам виявилося простіше впоратися з новими проблемами, тоді як для менших ферм вони виявляються непосильними і зрештою ведуть до їх закриття, пише Reuters.

У 2018 році у великого фермера з Північної Дакоти Майка Апперта, який обробляє 19 500 га, виникла проблема – не булок уди реалізувати зібраний урожай соєвих бобів. Продаж був поганим варіантом, оскільки впали до 10-річного мінімуму. Тривале зберігання сої теж мало свої мінуси, оскільки холодна погода може пошкодити врожай, що зберігається в поліетиленових пакетах.

Таким чином, Апперт виділив $800 000 і побудував 8 нових постійних сталевих бункерів. Це дозволило йому якісно зберегти свій урожай і чекати підвищення цін. Вже цього літа він продав більшу половину з зібраних 456 000 бушелів, отримавши прибуток. Але ферма Апперта бриблизно в 100 разів більша за розмір середньої американської ферми.

Але більшість дрібніших фермерів не мають $800 000, щоб побудувати власні на сталеві бункери, і багато з них на межі банкруства через торгову війну. Кількість ферм у США в 2018 році скоротилася на 12 800 – до 2 млн.

Роджер Хедлі, який обробляє 40 гектарів в Індіані, не зміг посадити кукурудзу і сою в цьому році після того, як проливні дощі знищили урожай. Він подав заявку на державну допомогу, щоб повторити спробу наступного року.

«Ті, хто розбагатів, стають ще багатшими, – сказав Хедлі. – Це засмучує багатьох інших фермерів, не таких успішних».

Скорочення кількості американських фермерів може завдати шкоди найбільшим в світі зернотрейдерам, таким як ADM і Bunge (BG.N), у яких буде менше постачальників. Крім того, фермери будуть менше потребувати оренди площ в зерносховищах трейдерів, оскільки такі великі фермери, як Апперт, мають власні складські приміщення.

Найбільші фермери розширюють свою діяльність ще більше, оскільки фермери, які покидають бізнес, здають в оренду свою землю великим фермерам.

Розмір кредитів, необхідних для покупки устаткування, надто великий для фермерів з невеликим заставним забезпеченням, каже Дейв Куслер, президент Bank of Hazelton, Північна Дакота.

«З такими витратами це практично неможливо, – сказав Куслерс. – У цьому районі ви не зможете заробити на життя 47-ма гектарами».

Крім того, не спрацювала політика адміністрації Трампа щодо компенсації фермерам за непроданий урожай через торгову війну. Великі фермери отримують більші компенсації, оскільки платежі розраховуються за кількістю оброблюваних акрів.

Зокрема, дослідження виявило, що 1% одержувачів допомоги отримують понад $180 000, а 80% дрібніших отримують допомогу в розмірі менше $5 000.

Раніше ми розповідали, як відмова Китаю від сільськогосподарської продукції з США потопила фермерів Північної Дакоти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті