Захворіло у світі
6,318,040
Померло у світі
376,885
Вилікувалось у світі
2,725,627
Захворіло в Україні
24,340
Померло в Україні
727
Вилікувалось в Україні
10,078
Гончарук розповів, як після земельної реформи іноземці зможуть купувати землю в Україні

Гончарук розповів, як після земельної реформи іноземці зможуть купувати землю в Україні

Українцям будуть надаватися знижки, щоб вони могли конкурувати з іноземцями

Гончарук розповів, як після земельної реформи іноземці зможуть купувати землю в Україні
https://www.kmu.gov.ua

Після проведення земельної реформи в Україні громадяни інших країн матимуть можливість купувати землі сільськогосподарського призначення за умови реєстрації юридичної особи та сплати податків до бюджету держави. Про це повідомив в ефірі ICTV прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

«Нам потрібно дозволити операції з землею для всіх, хто має можливість зараз її обробляти, в тому числі для іноземних громадян, але за умови, якщо вони реєструють юридичну особу в Україні і тут платять податки», – зазначив він. За його словами, де-юре земельну ділянку зможуть купити українська фізична особа й українська юридична особа.

Орієнтовно земельна реформа почнеться влітку 2020 року, сказав Гончарук. Премʼєр також уточнив, що ринок землі не відкриють, поки на законодавчому рівні не буде визначена знижена кредитна ставка для українців, які бажають придбати земельну ділянку. Цей крок робиться для того, щоб українці могли конкурувати з іноземними громадянами, наголосив він.

За словами Гончарука, у співпраці зі Світовим банком розглядається 25 сценаріїв відкриття земельного ринку, і буде обраний той, який забезпечить максимальне економічне зростання.

На початку серпня президент України Володимир Зеленський заявив про плани провести земельну реформу. Законопроект про ринок земель сільськогосподарського призначення уряд повинен розробити до 1 жовтня, а Верховній Раді доручено прийняти його та скасувати мораторій на продаж землі до 1 грудня.

Мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення діє в Україні з 2001 року. Експрезидент Петро Порошенко в лютому 2019 року підписав закон, який подовжує мораторій до 1 січня 2020 року. У травні 2018 року Європейський суд з прав людини ухвалив, що цей мораторій порушує Конвенцію з прав людини.

За даними Світового банку, відкриття ринку землі в Україні сприятиме зростанню ВВП на 2% протягом наступних років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті