Захворіло у світі
6,742,875
Померло у світі
395,030
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
26,514
Померло в Україні
777
Вилікувалось в Україні
11,812
Коболєв назвав тарифи на транзит російського газу за довгостроковим контрактом

Коболєв назвав тарифи на транзит російського газу за довгостроковим контрактом

Транзит без контракту голова «Нафтогазу» вважає «контрабандою»

Коболєв назвав тарифи на транзит російського газу за довгостроковим контрактом

«Нафтогаз України» розрахував тарифи, за якими «Газпром» може бронювати транзит російського газу до країн ЄС українською газотранспортною системою (ГТС). Про це пише DW з посиланням на заяву голови правління «Нафтогазу» Андрія Коболєва на заході, організованому його компанією в Брюсселі.

Додамо, що цей захід відбувся на наступний день після третього раунду газових переговорів Україна-ЄС-Росія. 

«Обидва сценарії були розраховані на 15 років бронювання потужностей», – додав Коболєв.

За його словами, якщо «Газпром» бронюватиме 60 млрд кубометрів на рік, то протягом 2020-2024 років у «Нафтогазі» очікують тариф на рівні $3,21 за прокачку тисячі кубометрів газу 100 км української ГТС. У разі, якщо «Газпром» бронюватиме 90 млрд кубометрів, то тариф буде на рівні $2,56. При цьому «Нафтогаз» очікує, що тариф, за яким відбуватиметься транзит російського газу до ЄС, у 2019 році становитиме $2,61.

«Чим більші обсяги та чим на довше «Газпром» бронюватиме, тим нижчим буде тариф», – пояснив такі розрахунки Коболєв. «Поки ми не отримали відповіді з російського боку, яке їхнє бачення навантаження української системи, тривалості контракту», – зазначив глава «Нафтогазу».

Нагадаємо: нині тарифи на транспортування газу українською ГТС встановлює регулятор, тобто Нацкомісія з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). При цьому оператором української ГТС поки залишається «Нафтогаз».

Транзит без контракту Коболєв назвав «контрабандою». Раніше з'явилися повідомлення у ЗМІ, що за газовими правилами ЄС Україна начебто була би зобов'язана транспортувати російський газ і без підписання контракту. За словами керівника «Нафтогазу», такої опції немає.

«Короткотермінове бронювання дозволене європейським законодавством, тож ми його точно дозволимо всім учасникам... Але я не можу уявити, як можна слідувати законодавству, пересилаючи газ з Росії без контракту. Це може розглядатися як контрабанда», – сказав Коболєв.

Він також уточнив, що для такого бронювання треба підписати угоду між операторами двох ГТС.

«Якщо залишатися в рамках права ЄС, то спершу треба мати угоду про міжмережеве з'єднання (interconnection agreement). Якщо її підписано, то можна відкривати сезон бронювання», – додав Коболєв. За його словами, без такої угоди оператор ГТС не має юридичних підстав думати, що той чи інший обсяг газу наявний для транспортування.

Раніше в Росії заявили, що рішення Єврокомісії щодо газопроводу OPAL вплине на газові переговори з Україною.

Детальніше про варіанти розвитку подій у переговорах з «Газпромом» читайте у матеріалі Mind «Тепліше, ще тепліше»: що нового в газовому діалозі між Україною та РФ».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті