Захворіло у світі
6,742,875
Померло у світі
395,030
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
26,514
Померло в Україні
777
Вилікувалось в Україні
11,812
Київський конвертцентр «відмивав» 1 млрд грн на рік – СБУ

Київський конвертцентр «відмивав» 1 млрд грн на рік – СБУ

Вилучили понад 130 печаток фіктивних комерційних структур, держпідприємств та більш ніж 4 млн грн готівки в різних валютах

Київський конвертцентр «відмивав» 1 млрд грн на рік – СБУ
Фото: СБУ

Служба безпеки України (СБУ) припинила діяльність конвертаційного центру із загальним обсягом понад 1 млрд грн на рік. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Оперативники спецслужби встановили, що група ділків організувала протиправний бізнес, який діяв з 2017 року. Зловмисники на замовлення «клієнтів» здійснювали фінансові операції з використанням низки фіктивних підприємств для незаконного переведення коштів у готівку з метою ухилення від податкового навантаження та виведення грошей у «тіньовий» сектор економіки.

Серед замовників протиправних послуг були представники комерційних структур реального сектору економіки Київщини та низка держаних підприємств. Під час санкціонованих слідчих дій у Києві в офісних приміщеннях, автомобілях та за місцем проживання фігурантів справи правоохоронці вилучили понад 130 печаток фіктивних комерційних структур, держпідприємств та більш ніж 4 млн грн готівки в різних валютах.

Також виявлено установчі, реєстраційні документи та печатки «офшорних» компаній, які використовували для виведення коштів за кордон, з подальшим псевдоінвестуванням та їх легалізацією через купівлю рухомого і нерухомого майна. 

Крім того вилучено комп’ютерну техніку, електронні ключі та носії інформації, що містять фінансово-господарську та бухгалтерську документацію, яка підтверджує протиправну діяльність.

Тривають слідчі дії у межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 4 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Операція проводилась під процесуальним керівництвом Київської місцевої прокуратури № 7.

Нагадаємо: САП скерувала до Вищого антикорупційного суду обвинувальний акт стосовно 6 осіб у кримінальному провадженні за фактом заволодіння коштами ПАТ «Укрзалізниця» під час закупівлі палива у 2016-2017 роках у розмірі 98,2 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті