НБУ сформував команду і план переходу до виконання функцій Нацкомфінпослуг – Рожкова
У НБУ сподіваються, що фахівці з Нацкомфінпослуг перейдуть на роботу в Нацбанк

У Національному банку України (НБУ) вже сформовано команду і розроблено детальний план розподілу функцій Національної комісії фінансових послуг (Нацкомфінпослуг) між Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) та Нацбанком. Про це в інтерв’ю Інтерфакс-Україна повідомила перший заступник голови Національного банку Катерина Рожкова.
«Ще при підготовці «спліту» у 2017-2018 роках ми з комісією активно працювали по цьому питанню, і наші міжнародні радники надавали нам можливу допомогу. В результаті спільно був розроблений дуже детальний план передачі функцій…У нас сформована команда з боку НБУ, оскільки передача цих функцій торкнеться абсолютно всіх підрозділів Нацбанку. Аналогічну команду ми чекаємо з боку комісії, і далі об’єднана проектна команда буде одночасно проводити інвентаризацію функцій і готувати план її передачі», – сказала Рожкова.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Вона зазначила, що 30 червня 2020 року функції регулятора буде ще виконувати комісія, а 1 липня 2020 року – вже НБУ. «З технічної точки зору до цієї дати у Нацбанку все має буди налагоджено і має працювати: починаючи від прийому статистики, закінчуючи розглядом листів, скарг і т.д. По суті своїй, це як тумблер перемкнути. Це все реалістично – у нас є розуміння з комісією».
За її словами, голова Нацкомфінпослуг Ігор Пашко виступає за «спліт», розуміючи, що це вимога часу, і штучний розподіл фінансового ринку на двох регуляторів уже почав гальмувати ринок та його розвиток.
Найближчим часом, за словами Рожкової, планується зустріч представників комісії та Нацбанку для формування команди, «представленої обома сторонами, яка буде одночасно працювати на двох «територіях».
Рожкова уточнила, що на підрозділи НБУ буде покладено подібні функції комісії. «Тому ми розраховуємо, що збірна команда буде працювати і на території Нацбанку, де для нас буде вкрай важлива компетенція людей з комісії і на території комісії, щоб співробітники НБУ оцінили обсяг та глибину забраної функції, и потім спільно усі прийшли з пропозиціями, як нам правильно організувати роботу, – сказала перший заступник голови Нацбанку.
При цьому Рожкова зазначила, що в НБУ розраховують на перехід фахівців з Нацкомфінпослуг на роботу в Нацбанк.
«Звісно, їх компетенції регулювання небанківського фінансового сектору у нас немає, і ми відверто це визнаємо. Так, ми вивчали світовий досвід, знайомі з тим, як працюють компанії за кордоном. Особливо, коли ми змінили підходи до ліцензування фінансових установ, які курує Нацбанк у сегменті переказів, платежів і т.д. Якусь експертизу ми отримали, але вона не співмірна з тією, яка є в комісії. Тому ми дуже розраховуємо на те, що фахівці з комісії перейдуть до нас, адже ми все одно будемо створювати додаткові робочі місця, будемо залучати людей», – сказала Рожкова і додала: «Мало того, ми розраховуємо, що спільна проектна група допоможе нам правильно прописати функції, які треба створювати і яких у нас не було, допоможе створити нові підрозділи та розширювати вже існуючі».
Директори департаментів та начальники управлінь, за словами Рожкової, будуть відбиратися на відкритому конкурсі.
«Люди, які роками працювали над регулюванням цього ринку, апріорі мають переваги, адже більше розуміють цю функцію з середини та її потреби. Але є випадки, коли перемагають кандидатури ззовні. Відкритий конкурс – це ще і питання місіонерства, аби все було прозоро і відкрито. І навіть у не зовсім стандартному випадку передачі функції від комісії до Нацбанку ми від нашого правила відступати не будемо», – підкреслила вона.
Однак при підборі співробітників, які знаходяться під директорами департаментів та начальниками управлінь, не обов’язково проводити відкритий конкурс. «Там, безперечно, є співбесіда, працює наш підрозділ персоналу, тому що для нас дуже важливі компетенції фахові – без них зовсім нікуди, але не менш важливі ціннісні характеристики. Дуже важливо, щоб люди поділяли цінності тієї організації, до якої вони приходять працювати, нашу місію, нашу стратегічну мету, наше розуміння того, як має просуватися ринок», – зазначила Рожкова.
Нагадаємо, 12 вересня, як писав Mind, парламент ухвалив в цілому закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення функцій державного регулювання ринків фінансових послуг» (1069-2), ( про спліт) . За його ухвалення проголосували 296 народних депутатів.
Детальніше про наслідки ухвалення парламентом закону «Про спліт» (1069-2) читайте в матеріалі Mind «Спліт» таки стався: як НБУ отримає сировину для реформ. Що тепер буде із фінансовими ринками».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.