В РФ розпочинається тестування ізоляції Рунету
«Роскомнадзор» уже почав встановлювати на мережах провайдерів відповідне обладнання

«Роскомнадзор» почав встановлювати на мережах провайдерів обладнання, яке в разі появи загроз дозволить ізолювати російський сегмент інтернету від решти світу. Про це оголосив глава відомства Олександр Жаров, передає «Медуза».
За його словами, наприкінці вересня розпочнеться тестування цього обладнання, яке завершиться до листопада.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«Ми будемо спочатку проводити технічну перевірку, впливає на трафік, не впливає на трафік, чи всі сервіси працюють успішно. І потім вже протестуємо його в бойовому режимі. Поки все йде нормально, коли експеримент завершиться, я розповім про результати», – сказав Жаров.
Нагадаємо: Держдума РФ прийняла закон про ізоляцію рунету 16 квітня 2019 року.
Раніше законопроект, який передбачає відокремлення російського сегмента інтернету від глобальної мережі вже був схвалений 5 міністерствами та відомствами країни: «Мінкомзв’язку», «Россвязі», «Роскомнадзором», Федеральною службою охорони та Федеральною службою з ескортного та технічного контролю. Законопроект про «суверенній інтернет» підтримали й представники російської інтернет-галузі – сервіси Mail.ru та «Яндекс».
Також у квітні минулого року верхня палата російського парламенту схвалила закон про ізоляцію російського сегмента інтернету.
Путін підписав закон 2 травня, чинності він набере 1 листопада 2019 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.