У Данії не можуть назвати, коли будуть ухвалені рішення щодо «Північного потоку – 2»
Nord Stream 2 AG, своєю чергою, заявила, що її перша заявка вже розглянута і «всі технічні й екологічні умови виконані»

У Данії поки не можуть назвати терміни ухвалення рішення щодо заявок компанії Nord Stream 2 AG про прокладання газопроводу «Північний потік – 2» на ділянці, що проходить через її виняткову зону. Наразі Данське енергетичне агентство (DEA) вивчає ці заяви, а також підсумки консультацій в Данії та сусідніх державах про можливий вплив нового трубопроводу на навколишнє середовище в транскордонному контексті в рамках Конвенції Еспо. Про це повідомила пресслужба DEA у відповідь на запит DW.
«Наразі неможливо сказати, скільки часу займе цей процес. Це залежить, серед іншого, від результатів можливих подальших консультацій з іншими країнами в контексті Конвенції Еспо», – пояснили в пресслужбі.
Конвенція Еспо або Конвенція про оцінку впливу на навколишнє середовище (ОВНС) в транскордонному контексті, прийнята в 1991 році, закріплює зобов'язання сторін щодо оцінки впливу на довкілля на ранніх стадіях планування. Вона також містить загальні зобов'язання держав повідомляти та консультуватися одна з одною при розгляді всіх великих проєктів, які могли б мати значний вплив на навколишнє середовище, що виходить за рамки національних кордонів.
У Данському енергетичному агентстві повідомили, що попросили компанію Nord Stream 2 AG представити оцінку ОВНС при прокладанні ділянки «Північного потоку – 2» на південний схід від острова Борнхольм і додати до оцінки заявку на будівництво в цьому районі. Як пояснили в агентстві, це прохання було викликане тим, що DEA зобов'язана подбати, щоб дозвіл на будівництво було видано на найоптимальніший маршрут щодо безпеки і охорони навколишнього середовища.
«На даний момент видається, що південно-східний маршрут по континентальному шельфу (Даніїм- ред.) – більш відповідний, ніж північно-західний, враховуючи цілий ряд параметрів у сфері екології та безпеки, таких як вплив на судноплавство і заповідні зони», – зазначається у відповіді пресслужби DEA .
У документі йдеться, що 28 червня компанія Nordstream 2 AG відкликала початкову заявку, подану у 2017 році, про прокладання «Північного потоку – 2» через територіальні води країни на південь від Борнхольма. Зараз DEA розглядає дві інші заявки Nodstream 2 AG, і даний процес буде завершений, як тільки буде проведена оцінка впливу на навколишнє середовище, а також аспектів, пов'язаних з безпекою.
Тим часом в компанії Nord Stream 2 AG у відповідь на запит DW про ситуацію з прокладанням «Північного потоку – 2» повідомили, що з двох заявок, поданих компанією в Данії, одна вже розглянута. Розгляд показав, що «всі технічні й екологічні умови виконані та дозвіл на прокладання газопроводу на запрошеній ділянці може бути видано на підставі Конвенції ООН з морського права». Що стосується другої заявки, то процес її розгляду перебуває на просунутій стадії, зазначили в Nord Stream 2 AG.
У відповіді компанії також йдеться, що в рамках будівництва газопроводу труби вже прокладені впродовж понад 2000кілометрів. Як зазначається в повідомленні, наразі будівельні роботи здійснюються у шведських водах, а будівництво приймальних станцій газопроводу в Німеччині і Росії наближається до завершення.
Нагадаємо: днями на полях 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко зустрівся із міністром закордонних справ Данії Йеппе Кофодом. Сторони обмінялись думками стосовно будівництва газопроводу «Північний потік – 2».
Як повідомлялось, судно Solitaire, яке укладає тонни сталевих труб «Північного потоку – 2» по дну Балтійського моря, наближається до кордону з Данією, яка єдина поки не дала згоду на прокладку газопроводу в своїх водах. Досягнення проектом кордонів з Данією загрожує патовою ситуацією, здатною відкласти російський проект газопроводу, що розколов владу Євросоюзу і розлютив Вашингтон.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].