Захворіло у світі
13,026,225
Померло у світі
570,924
Вилікувалось у світі
7,188,992
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
У Данії не можуть назвати, коли будуть ухвалені рішення щодо «Північного потоку – 2»

У Данії не можуть назвати, коли будуть ухвалені рішення щодо «Північного потоку – 2»

Nord Stream 2 AG, своєю чергою, заявила, що її перша заявка вже розглянута і «всі технічні й екологічні умови виконані»

У Данії не можуть назвати, коли будуть ухвалені рішення щодо «Північного потоку – 2»
фото Shutterstock

У Данії поки не можуть назвати терміни ухвалення рішення щодо заявок компанії Nord Stream 2 AG про прокладання газопроводу «Північний потік – 2» на ділянці, що проходить через її виняткову зону. Наразі Данське енергетичне агентство (DEA) вивчає ці заяви, а також підсумки консультацій в Данії та сусідніх державах про можливий вплив нового трубопроводу на навколишнє середовище в транскордонному контексті в рамках Конвенції Еспо. Про це повідомила пресслужба DEA у відповідь на запит DW.

«Наразі неможливо сказати, скільки часу займе цей процес. Це залежить, серед іншого, від результатів можливих подальших консультацій з іншими країнами в контексті Конвенції Еспо», – пояснили в пресслужбі.

Конвенція Еспо або Конвенція про оцінку впливу на навколишнє середовище (ОВНС) в транскордонному контексті, прийнята в 1991 році, закріплює зобов'язання сторін щодо оцінки впливу на довкілля на ранніх стадіях планування. Вона також містить загальні зобов'язання держав повідомляти та консультуватися одна з одною при розгляді всіх великих проєктів, які могли б мати значний вплив на навколишнє середовище, що виходить за рамки національних кордонів.

У Данському енергетичному агентстві повідомили, що попросили компанію Nord Stream 2 AG представити оцінку ОВНС при прокладанні ділянки «Північного потоку – 2» на південний схід від острова Борнхольм і додати до оцінки заявку на будівництво в цьому районі. Як пояснили в агентстві, це прохання було викликане тим, що DEA зобов'язана подбати, щоб дозвіл на будівництво було видано на найоптимальніший маршрут щодо безпеки і охорони навколишнього середовища.

«На даний момент видається, що південно-східний маршрут по континентальному шельфу (Даніїм- ред.) – більш відповідний, ніж північно-західний, враховуючи цілий ряд параметрів у сфері екології та безпеки, таких як вплив на судноплавство і заповідні зони», – зазначається у відповіді пресслужби DEA .

У документі йдеться, що 28 червня компанія Nordstream 2 AG відкликала початкову заявку, подану у 2017 році, про прокладання «Північного потоку – 2» через територіальні води країни на південь від Борнхольма. Зараз DEA розглядає дві інші заявки Nodstream 2 AG, і даний процес буде завершений, як тільки буде проведена оцінка впливу на навколишнє середовище, а також аспектів, пов'язаних з безпекою.

Тим часом в компанії Nord Stream 2 AG у відповідь на запит DW про ситуацію з прокладанням «Північного потоку – 2» повідомили, що з двох заявок, поданих компанією в Данії, одна вже розглянута. Розгляд показав, що «всі технічні й екологічні умови виконані та дозвіл на прокладання газопроводу на запрошеній ділянці може бути видано на підставі Конвенції ООН з морського права». Що стосується другої заявки, то процес її розгляду перебуває на просунутій стадії, зазначили в Nord Stream 2 AG.

У відповіді компанії також йдеться, що в рамках будівництва газопроводу труби вже прокладені впродовж понад 2000кілометрів. Як зазначається в повідомленні, наразі будівельні роботи здійснюються у шведських водах, а будівництво приймальних станцій газопроводу в Німеччині і Росії наближається до завершення.

Нагадаємо: днями на полях 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко зустрівся із міністром закордонних справ Данії Йеппе Кофодом. Сторони обмінялись думками стосовно будівництва газопроводу «Північний потік – 2».

Як повідомлялось, судно Solitaire, яке укладає тонни сталевих труб «Північного потоку – 2» по дну Балтійського моря, наближається до кордону з Данією, яка єдина поки не дала згоду на прокладку газопроводу в своїх водах. Досягнення проектом кордонів з Данією загрожує патовою ситуацією, здатною відкласти російський проект газопроводу, що розколов владу Євросоюзу і розлютив Вашингтон.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті