Сланцевий бум у США сповільнюється: видобуток нафти стає все складнішим

Сланцевий бум у США сповільнюється: видобуток нафти стає все складнішим

Зростання лише за один рік сповільнилося в 7 разів

Сланцевий бум у США сповільнюється: видобуток нафти стає все складнішим
фото angi.ru

Американський сланцевий бум сповільнився саме в той момент, коли важливість сланцевої нафти для світових ринків вийшла на новий рівень у зв'язку з атакою на підприємства Саудівської Аравії, пише The Wall Street Journal, на яку посилається Forbes.

Газета відзначає, що видобуток нафти в США за перше півріччя збільшився менш ніж на 1%. У минулому році за той же період він зріс на 7%.

WSJ зазначає, що уповільнення було очікуваним, тому що в минулому році зростання було дуже високим – видобуток збільшився з 10 млн барелів на день в січні до 12 млн барелів у грудні. Тепер американське Міністерство енергетики повідомляє, що видобуток нафти до кінця року виросте до 12,2 млн барелів за день.

Частково уповільнення пов'язане з тим, що багато свердловин були пробурені дуже близько одна до одної, а місця видобутку вичерпуються раніше очікуваного. Крім того, технології, що дозволили досягти рекордного рівня видобутку, вже не такі ефективні, пише газета.

«Ми підходимо до піку видобутку і піку можливостей цих свердловин», – заявив WSJ керуючий директор інвестбанку Evercore ISI Джеймс Вест. Дедалі менші можливості свердловин говорять про те, що компаніям потрібно буде «вичавлювати» з них все більше навіть для того, щоб просто зберегти нинішній рівень видобутку, підкреслює газета.

Експерти IHS Markit вважають, що американський видобуток сланцевої нафти до 2020 року виросте на 480 000 барелів при ціні $62 за барель. І навіть гіпотетичне зростання ціни на $10 збільшить видобуток тільки на 200 000 барелів у день, що набагато повільніше за те зростання, яке спостерігалося в минулому році.

Нагадаємо, ExxonMobil іде з Північного моря і переорієнтовується на сланцевий видобуток в США.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло