Захворіло у світі
1,118,921 особа
Померло у світі
58,937 осіб
Вилікувалось у світі
226,769 осіб
Захворіло в Україні
1096 осіб
Померло в Україні
28 осіб
Вилікувалось в Україні
23 особи
Гончарук: малий бізнес не зазнаватиме утисків з боку держави

Гончарук: малий бізнес не зазнаватиме утисків з боку держави

Однак великому бізнесу, що маскується під малий, пропонується працювати легально

Гончарук: малий бізнес не зазнаватиме утисків з боку держави
Прем'єр-міністр Олексій Гончарук
Фото: УНІАН

Малі підприємці не зазнаватимуть тиску з боку держави але контрабандистам, які застосвуть різноманітні схеми, та великому бізнесу, що маскується під малий, доведеться грати за чесними правилами. Про це в ефірі «Свободи слова» завив прем’єр-мністр Олексій Гончарук, передає Mind.

«Наш уряд точно не буде ганятися за маленькими підприємцями. Нас точно не цікавить знайти того маленького підприємця, того українця, який сам собі щось заробляє. Точно не в цьому мета», – зазначив прем’єр-міністр.

Водночас він підкреслив, що на сьогодні дуже багато великих бізнесів та контрабандистів використовують ФОПи для прикриття великого бізнесу і маскування його під малий бізнес.

«Коли ви заходите в якийсь ресторан, дорогий, в Києві, ви розраховуєтесь і як правило вам дають два, а іноді навіть три чеки. Чому? Дуже просто. Тому що це, насправді, не ресторан. Це стайка ФОПів, яка використовує свої привілеї, які створила держава для маленьких, ховається, прикидається маленькими для того, щоб когось надурити. Тобто сфера послуг дуже часто маскується під ФОПів. У нас дуже часто контрабанда кришується із використанням таких схем. Тому дуже просте повідомлення: маленьким переживати немає чого, але тим, хто насправді великий, середній і приховує це і намагається вдавати з себе 100-200 а то і більше маленьких підприємців, у тих будуть проблеми», – зазначив Гончарук.

При тому він зазначив, що «навіть з ними ми вчиняємо досить гуманно – ми не починаємо за ними ганятися, але кажемо: через значний період часу, не одразу, правила зміняться і, будь ласка, перебудуйте свою бізнес модель таким чином, щоб ви могли працювати в легальному полі».

Таким чином, на думку Гончарука, урядом з одного боку робиться крок щоб побороти контрабанду, яка,ю за його словами,  стала величезною проблемою для України, а з іншого захищається споживач, який «просто не захищений, якщо у нього немає чеку і якщо він не може довести що він взагалі мав відносини з якимось середнім бізнесом, а не з окремим маленьким ФОП».

На думку прем’єра, таким чином в Україні створюються рівні правила гри.

«Якщо є два заклади  і один працює чесно, а інший використовує схеми оптимізації, то чесний програє. В Україні чесні мають вигравати і це ще один принциповий момент для нашого уряду», – сказав Гончарук.

У свою чергу міністр фінансів Оксана Маркарова зазначила, що останніми  рішеннями  Верховної ради «ніякі умови для малого бізнесу і для ФОПів не змінились. …Однак ці закони, які ухвалені, в них ми сказали, що через рік, починаючи з 2021 року друга і третя група ФОПів повинні будуть використовувати касові апарати… Але не ті касові апарати, які зараз, а ті касові апарати, програмне забезпечення, безкоштовне, яке надається Державною податковою службою».

На думку Маркарової маленькі ФОПи схвильовані змінами до законодавства тому, що в їхній уяві вони бачать себе в контакті зі старою ДФС але «через рік не буде старої ДФС. Її вже немає. Є нова Державна податкова служба, очолювана Сергієм Верлановим і через рік ми побачимо зовсім іншу якість. Ми вже її бачимо в багатьох регіонах. Тому малому бізнесу точно не треба турбуватися про те, що податківець буде якимось чином зловживати своєю посадою для того, щоб створювати проблеми. Кому треба переживати, так це великому і середньому бізнесу, які, нажаль ФОПів використовує для ухиляння від сплати податків».

Про те, що зміниться у зв'язку із ухваленням парламентом законів про законопроєкти №1053-1 і №1073 читайте в матеріалі «Касовий «тоталітаризм»: як малий бізнес заганяють під РРО. І чому підприємці цьому опираються «.

Нагадаємо, 20 вересня 2019 року  ВР ухвалила в цілому зміни до Податкового кодексу щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі. За таке рішення проголосували 237 народних депутатів.

Того ж дня Рада ухвалила зміни до закону про РРО щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі. Закон запроваджує електронне РРО та спрощує процедуру його реєстрації через електронний кабінет – без подання документів.

Як також писав Mind, нещодавно голова Державної податкової служби (ДПС) Сергій Верланов запропонував IT-галузі перейти на нову опцію оподаткування. Про наслідки такої ініціативи читайте у матеріалі «Оподаткування ФОП: які наслідки скасування 3-ї групи. Навіщо була потрібна така класифікація і як працюватиме система без однієї ланки «.

А також у матеріалі «ФОП для IT: якими можуть бути наслідки запровадження 5 групи. Як нова система оподаткування позначиться на бюджеті та з чим залишиться фонд IT Creative».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію