Захворіло у світі
177,419,783
Померло у світі
3,838,670
Вилікувалось у світі
161,868,524
Захворіло в Україні
2,226,037
Померло в Україні
51,847
Вилікувалось в Україні
2,140,978
В ОРДЛО вимагають від Києва узгодити з ними закон про особливий статус Донбасу

В ОРДЛО вимагають від Києва узгодити з ними закон про особливий статус Донбасу

В іншому випадку ватажки самопроголошених республік заявили, що вважатимуть його «прямим і грубим порушенням Мінських угод»

В ОРДЛО вимагають від Києва узгодити з ними закон про особливий статус Донбасу
Денис Пушилін
фото www.flickr.com/photos/sf_press/16606761199

Так звані «ДНР» та «ЛНР» зажадали від Києва узгодити з ними закон про особливий статус Донбасу. Про це повідомляє «Інтерфакс».

«(Президент України Володимир – ред.) Зеленський також заявив, що буде прийнятий якийсь новий закон про особливий статус. Цікаво знати, який? Нам багато чого не подобається в нинішній редакції цього закону, в який (колишній український президент Петро – ред.) Порошенко вставив туди неприйнятних застережень. І ці застереження і вставки потрібно із закону видалити», – йдеться в заяві ватажків «ДНР» та «ЛНР» Дениса Пушиліна і Леоніда Пасічника.

Але в даному документі також містяться і «найважливіші положення, які міняти ні в якому разі не можна», підкреслюється в заяві.

«Тому будь-які зміни закону про особливий статус повинні бути узгоджені з нами. В іншому випадку ми будемо вважати їх прямим і грубим порушенням Мінських угод, і вони для нас будуть юридично нікчемними», – заявили Пушилін і Пасічник.

У заяві також відзначається, що Україна, підписавши 1 жовтня «формулу Штайнмайера», яка гарантує Донбасу особливий статус, таким чином визнала «особливе право народу Донбасу на самостійне визначення своєї долі».

«Ми самі будемо вирішувати, якою мовою говорити, якою буде наша економіка, як буде формуватися наша судова система, як захищатиме наших громадян наша Народна міліція і як ми будемо інтегруватися з Росією», – підкреслили ватажки.

Крім того, в заяві зазначено, що «Л/ДНР» будуть продовжувати переговори в Мінську, щоб в кінцевому підсумку прийти до повного самоврядуванню і самовизначення.

«І закликаємо Зеленського не диктували нам умови. Коли він говорить, що вибори на Донбасі пройдуть тільки після того, як Україна отримає контроль над кордоном, він не розуміє, що не йому вирішувати, коли у нас пройдуть вибори, а нам. Ніякого контролю над кордоном київська влада не отримає», – підкреслили Пушилін і Пасічник.

Раніше у російських ЗМІ з’явилася інформація про те, що 1 жовтня українська делегація нібито вже підписала «формулу Штайнмайера» на переговорах у Мінську.

Під час брифінгу президент Зеленський повідомив,що українська сторона погодила текст «формули Штайнмайєра». Також він анонсував розведення військ ще на двох ділянках після Станиці Луганської, «де відбулося успішне розведення військ».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті