ВР ухвалила в цілому закон про будівельні норми

ВР ухвалила в цілому закон про будівельні норми

Він запроваджує перехід від радянського до параметричного методу формування будівельних норм

ВР ухвалила в цілому закон про будівельні норми
Фото: УНІАН

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому закон «Про внесення змін до закону України «Про будівельні норми» щодо удосконалення нормування у будівництві» (№1052). За таке рішення проголосували 259 народних депутатів, проти-0, утримались-34, не голосували – 92, передає кореспондент Mind.

 «Цим законопроєктом передбачено перехід від радянського розпорядчого методу формування вимог будівельних норм до параметричного, що широко застосовується в розвинутих країнах. По-перше це дозволить впроваджувати як сучасні архітектурні рішення та нові технології у будівництві», – повідомила заступник голови комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк,

За її словами, параметричним методом передбачається встановлення параметрів, які визначають безпеку, функціональність та якість об’єкту, а в якості параметрів будуть використовуватися цілі, функціональні вимоги та критеріям, яким повинен відповідати об’єкт.

«Тобто якщо раніше в ДБН йшла мова, наприклад, що ширина проїзду повинна бути 6 метрів, то зараз сучасно сформульовано: ширина проїзду  мусить забезпечувати безперешкодний проїзд вантажного автомобіля та легкового автомобіля із забезпечення безпеки руху  пішоходів по тротуару. Відтак проєктувальник буде вираховувати необхідні показники і пропонувати альтернативні рішення», – сказала парламентар.

Нагадаємо, як писав Mind, 11 вересня  парламент ухвалив у першому читанні даний законопроєкт. За його ухвалення за основу проголосували 308 народних депутатів, утримались – 13, не голосували – 74 депутати.

Також парламент 11 вересня ухвалив за основу законопроєкт, що запровадить єдину електронну систему в будівництві. В разі ухвалення він має зробити прозорими більшість процесів в будівництві та дозволить інвесторам не їздити з паперами з регіонів до столиці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію