«Агромата» побудує завод з виробництва флоат-скла вартістю 300 млн євро у Бородянці
За попередніми розрахунками, експорт продукції заводу складе не менше 30% загального обсягу виробництва

У Бородянці Київської області буде побудовано перший в Україні завод з виробництва флоат-скла. Загальний обсяг інвестицій складе 300 млн євро, а потужність виробництва планується 600 тонн на добу. Про це повідомляє Бізнес Цензор.
Проектом будівництва заводу з виробництва скла в Київській області займається компанія «Агромата» разом з американським технічним партнером.
«Наш проект з'явився в 2017 році. Тоді ми підписали меморандум з американською інжиніринговою фірмою по будівництву заводу з виробництва скла. Ця фірма з США. Вона має 30-річний досвід і найбільш прогресивні технології флоат-ванн і нанесення CVD-покриттів. Вони виконують роботи під ключ, які включають послуги з технічного проектування, закупівель та будівництва. Американська компанія є одним з інвесторів проекту і буде керувати заводом. Але поки що я не можу озвучити її назву. У нас підписана угода про нерозголошення», – розповів ініціатор і керівник проекту Олександр Моляка.
У будівництві заводу братиме участь 600-700 осіб. Після запуску в експлуатацію на виробництві буде задіяно 200 чоловік. З урахуванням обслуговуючого персоналу, кількість робочих місць складе 300 чоловік.
Як каже Моляка, цей проект в майбутньому забезпечить всі потреби України в склі. Крім того, частина продукції піде на експорт.
«Не буду приховувати, що у нас вартість квадратного метра скла буде приблизно від $2 за квадратний метр. Для прикладу, сьогодні у продажу квадратний метр імпортного скла коштує $4-5», – каже Моляка.
Основною продукцією заводу буде енергозберігаюче скло всіх типів, архітектурне скло, скло для сонячних батарей, скло, здатне до самоочищення, скло для побутової техніки й електроніки, автомобільні, тоновані, ламіновані і загартовані шибки.
«Вся сировинна база знаходиться в Україні, головний компонент – кварцовий пісок – планується постачати з Новоселівського ГЗК в Харківській області», – зазначив Моляка.
Основними споживачами продукції зі скла є будівельна галузь. Згідно з попередніми розрахунками, експорт продукції заводу складе не менше 30% загального обсягу виробництва, пояснив Моляка.
Нагадаємо: зростання вартості будівельних матеріалів за підсумками 8 місяців 2019 року склало в середньому 5-6%.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].