Рада ухвалила два закони щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів в цілому

Рада ухвалила два закони щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів в цілому

Запровадження цього рахунку має спростити сплату податків та зменшити кількість помилково сплачених грошових зобов’язань

Рада ухвалила два закони щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів в цілому
Фото: УНІАН

Парламент ухвалив у другому читанні  та в цілому закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (№1051).  За таке рішення проголосували 274 депутати, проти – 0, утримався – 1, не голосували – 67 народних депутатів, передає кореспондент Mind.

Як зазначено у пояснювальній записці до закону, він спрямований на спрощення процедури розрахунків платників податків з бюджетами через запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, крім сплати податку на додану вартість та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового.

Також  зазначається, що він передбачає «запровадження системи сплати податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України (крім ПДВ та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового), єдиного соціального внеску через Електронний кабінет платника податків на єдиний рахунок, який буде відкрито для платника за його згодою (бажанням) на центральному рівні Державної казначейської служби».

Автори законопроекту впевнені, що  перевагами запровадження єдиного рахунку є: спрощення сплати платниками податкових платежів; зменшення кількості помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань платником; підвищення рівня відкритості, прозорості та довіри платників податків до державних органів.

Також парламент ухвалив в другому читанні закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (№1049). За таке рішення проголосували 255 народних депутатів, проти – 1, утримались – 14, не голосували – 74.

Згідно з пояснювальною запискою, цей закон має на меті створити ефективне функціонування єдиного рахунку та встановлення заборони щодо звернення стягнення та накладення арешту на кошти на такому єдиному рахунку платників податків, яке можливе тільки після одночасного внесення змін до Податкового кодексу України, закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та закону України «Про виконавче провадження».

Нагадаємо, як повідомляв Mind, 4 жовтня 2019 року парламент затвердив програму дій уряду на найближчі п'ять років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло