Захворіло у світі
31,880,241
Померло у світі
976,640
Вилікувалось у світі
21,983,692
Захворіло в Україні
188,106
Померло в Україні
3,757
Вилікувалось в Україні
83,458
Парламент затвердив програму дій уряду на п'ять років

Парламент затвердив програму дій уряду на п'ять років

Вона складається з 78 цілей, поділених на три розділи

Парламент затвердив програму дій уряду на п'ять років
Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук
Фото: УНІАН\ Олексій Гончарук

Верховна Рада  ухвалила проєкт постанови про програму діяльності Кабінету міністрів (№2186) на найближчі 5 років. За таке рішення проголосували 236 народних депутатів, проти –  21, утримались – 36, не голосували – 64, передає кореспондент Mind.

Як зазначив прем'єр-міністр Олексій Гончарук, вона має 78 цілей, розбиті на три розділи.

Перший розділ присвячений розвитку людського капіталу,  який містить п’ять складових – освіта, охорона здоров’я, соціальна політика, захист ветеранів і культура та розвиток спорту.

«Освіта. Звичайно, продовження «Нової української школи». На нашу думку, це хороший приклад, коли ми можемо взяти ту роботу, яка велася до нас, і, вдосконаливши її, продовжити. Це правильний на нашу думку шлях. Також важливою є лібералізація діяльності приватних закладів – приватних шкіл, приватних дитячих садочків. Ми маємо створити умови, за яких бізнес, в тому числі, зможе надавати такі послуги», – сказав прем’єр-міністр.

Також він повідомив, що університети і наука мають бути реформовані.

«Ми маємо перестати витрачати державні кошти на стіни і приміщення і запровадити адресний підхід, де отримуючи стипендію, отримуючи інші стимулюючи виплати, гранти, ми будемо надавати можливість талановитим людям … розвиватися. Ми повинні створювати правильні стимули нашими грошима, а не дотувати неефективність», – переконаний глава уряду.

У сфері ж медицини, на думку Гончарука, має лишитися принцип «гроші ходять за пацієнтом».

«Ні фінансуванню стель, приміщень, ліжок. Так фінансуванню послуг, які надаються пацієнтам»,  – сказав прем'єр.

Крім того Гончарук переконаний, що має бути продовжена програма «Доступні ліки». При тому має бути запроваджений метод персонального ліцензування лікарів, який допоможе передати лікарям більше свободи, але персоналізувати їхню відповідальність за їх діяльність, щоб вони мали можливість розвиватися і формувати свою історію. В майбутньому, на думку прем’єра ліцензування лікарів може адмініструватися у самоврядування лікарів.

У питанні соціальної політики уряд бачить своїм головним завданням  на наступні п’ять років – «подолати бідність». «Це не просто якась високопарна пропозиція. Ми знаємо, рахуємо зараз, що у нас більше 10 млн наших співгромадян живуть за межею бідності. … Це означає, що вони отримують менше, ніж прожитковий мінімум. Якщо ще врахувати, що прожитковий мінімум який задекларований у нас на папері, є дуже спірним, … ми точно в уряді дивимося на те, як його переглянути. На нашу думку, той прожитковий мінімум, який декларується і гарантується державою, на жаль не є достатнім для того, щоб людина почувала себе гідно і жила достойно… Звичайно на це потрібні ресурси. За нашими розрахунками на те, щоб прямо зараз взяти і забезпечити всіх наших громадян достойним рівнем доходу, потрібно було б витратити приблизно 140-150 млрд грн.. Ці гроші неможливо зразу знайти в бюджеті. Але ми маємо працювати, щоб протягом наступних п’яти років економічне зростання надало нам необхідний для цього ресурс», – повідомив Гончарук. Він при тому додав, що «один відсоток економічного зростання дорівнює приблизно 15 млрд грн надходжень до державного бюджету. … Це приблизно той орієнтир, з якого ми виходимо, розраховуючи наші соціальні програми».

Також Гончарук розказав, що вже цього року  буде проведений так званий «електронний перепис населення», коли за допомогою об’єднання всіх баз даних буде видно скільки насправді в Україні населення, що це за люди і яку допомогу вони отримують. «Так ми точніше будемо розпоряджатися грошима, а це означає, що більше грошей отримає той, кому це насправді потрібно».

На його думку, українські родини мають витрачати не більше 15% від свого сукупного доходу на комунальні послуги і поки не буде забезпечено  інших підхід для забезпечення доходу сімей, які його потребують, «держава повинна захищати такі сім’ї і допомагати їм, підтримувати за рахунок програми субсидій», яку буде продовжено.

За словами Гончарука, для досягнення цих і інших цілей уряду, які передбачені в програмі, необхідно забезпечити 40% економічного зростання за найближчі 5 років, що є реалістичним. «Для його в наступному році треба зрости на  п’ять і кожен наступний рік на сім відсотків. Такі періоди в історії нашої країни вже були. В інших країнах також. Це абсолютно реальна історія. Для цього  потрібно підвищити рівень економічної свободи в країні», – вважає Гончарук.

За його словами для цього з наступного року буде запроваджене трирічне бюджетне планування, коли бюджет буде ухвалюватись парламентом не на один,  а на три роки що «дасть можливість більшої прогнозованості».

«Так само ми плануємо менше позичати… а для цього треба знижувати дефіцит державного бюджету. На наступний рік він все ще великий і кожен наступний рік ми будемо пропонувати вам його зменшувати. Так само ми маємо намір здешевлювати обслуговування державного боргу. Для цього…. Ми поступово замінятимемо більш дорогі і короткі гроші більш дешевими і довгими. І поступово заміняючи, ми зменшуємо навантаження на наш бюджет і за рахунок економічного зростання зменшуємо долю ВВП і в бюджеті» – розповів прем’єр-міністр.

Програма дій уряду також передбачає зміни системи оподаткування, оскільки вона на сьогодні є не справедливою і не створює правильні стимули. «Почнемо з податкового адміністрування… Держава повинна забезпечити рівні правила гри, щоб, наприклад великі підприємства не ховались і вдавали з себе маленьких, розраховуючи на якісь пільги. В той самий час адміністрування має ставати максимально дешевим, щоб кількість годин, яку витрачає український бізнесмен на оплату податків і на їх адміністрування зменшувалося. Відповідь на це дуже проста – … оцифровування всіх процесів, наскільки це взагалі можливо. Податкова система складається з багатьох різних податків. На нашу думку, … кількість податків на так звані екстерналії, на  створення шкідливих наслідків – на викиди, на забруднення має збільшуватись. Такі податки можна і потрібно збільшувати. Той, хто засмічує, хто забруднює, хто створює шкоду свою діяльністю може оподатковуватись більше. В той самий час той, хто інвестує приносить прибуток, працює, поступово має платити менше. Нам потрібно за допомогою податкової системи змінювати стимули», – зауважив Гончарук.   

Нагадаємо, як повідомляв Mind, прем’єр-міністр Олексій Гончарук назвав механізми забезпечення зростання економіки на 5-7% щорічно. Зростання економіки забезпечить ліквідація низки перешкод для залучення інвестицій.

Крім того, повідомлялось, що уряд планує створити офіси з євроінтеграції в усіх обласних центрах країни. Кошти будуть спрямовані на розвиток культурних, освітніх, інфраструктурних та інших проектів. 

У програмі дій уряду також вказано плани покращити житлові умови 80% громадян та  щороку збільшувати кількість багатоквартирних житлових будинків на 10%.

Також Mind писав, що Уряд визначив 7 завдань, які повинна виконати Україна для вступу в ЄС і в НАТО. Програму уряду подано на розгляд у Верховну Раду

Детальніше про програму діяльності Кабінету Міністрів  читайте в матеріалі Mind «Курс на табло: що потрібно знати про програму уряду. Наскільки великою є ймовірність здійснення озвучених планів і до чого тут тлінність буття».

Нагадаємо, що 30 вересня 2019 року Кабмін затвердив проєкт програми діяльності уряду. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті