ВР пропонують посилити покарання за пошкодження телекомунікаційних мереж

ВР пропонують посилити покарання за пошкодження телекомунікаційних мереж

Відповідних законопроєкт зареєстровано за ініціативою членів двох комітетів ВР

ВР пропонують посилити покарання за пошкодження телекомунікаційних мереж
Народний депутат Олександр Фєдієнко
Фото УНІАН\ Олександр Фєдієнко

У Верховній Раді зареєстрований проект закону, який пропонує посилити відповідальність за умисне пошкодження, руйнування та крадіжку телекомунікаційних мереж (№2235). Про це повідомляє InternetUA.

Як повідомляє видання, законопроєктом пропонується внесення змін до статті 360 Кримінального кодексу України. Відповідно до діючого законодавства, навмисне ушкодження кабельної, радіорелейної, повітряної лінії зв’язку, дротового мовлення або  споруд чи обладнання, яке входить до її складу, що спричинило тимчасове припинення зв’язку,  карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправними роботами терміном до одного року, чи обмеженням волі терміном до двох років.

Депутати з комітету ВР з питань цифрової трансформації  та з комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності пропонують суттєво збільшити штрафи, а також запровадити більш серйозну відповідальність за злочини що скоєні повторно чи за попередньою змовою групою осіб, а також суттєво посилити відповідальність за пошкодження  ліній, якщо це призвело до майнової шкоди у великому розмірі або спричинило тяжкі наслідки.

Згідно з новим проєктом закону, за умисне пошкодження, руйнування, крадіжку телекомунікаційної мережі або споруд чи обладнання, що входить до складу мережі, буде загрожувати штраф від 1000 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  (від 17 000 грн до 51 000 грн), обмеження волі терміном від одного до трьох років чи позбавлення волі на той самий термін. Ті ж дії, скоєні вдруге, чи за попередньою змовою групою осіб, чи у суспільно небезпечний спосіб, пропонується карати обмеженням волі на термін від трьох до шести років чи позбавленням волі на той же термін. Дії, передбачені раніше, якщо вони завдали істотну майнову шкоду у великих розмірах, чи спричинили тяжкі наслідки, пропонується карати позбавленням волі  строком від шести до десяти років із конфіскацією майна.

Як зазначив народний депутат, один з авторів даної законодавчої ініціативи, заступник голови комітету Верховної Радиз питань цифрової трансформації Олександр Фєдієнко, підставою для розроблення такого законопроекту стало збільшення кількості злочинів, спрямованих на пошкодження, руйнування, крадіжку складових телекомунікаційної мережі при невідповідності наслідків таких дій  покаранню за їх вчинення, яке може бути застосовано до кривдника.

За словами парламентаря, фактично покарання не було, адже ст 360 (умисне пошкодження ліній зв’язку) Кримінального кодексу України майже не застосовується через застарілі положення статті, визначень, які не відповідають сучасним нормативно-правовим актам у сфері телекомунікацій, а також відсутності градації відповідальності в залежності від складу злочину і наслідків, зазначив Фєдієнко.

Запровадження відповідальності у ст. 360 Кримінального кодексу України із встановленням покарання за крадіжку телекомунікаційних мереж  є вкрай актуальним, оскільки, на жаль завданий збиток суспільству та державі внаслідок крадіжок телекомунікаційних мереж значно відрізняється за обсягами та наслідками завданої шкоди, від покарання за крадіжку особистого майна.

Нагальна необхідність посилення заходів з протидії пошкодженням, руйнуванню  та крадіжкам складових телекомунікаційних мереж є актуальною як для тих, хто надає, так і для тих, хто отримує телекомунікаційні послуги.

Депутат також підкреслив, що ухвалення проєкту закону дозволить зміцнити гарантії захисту інтересів держави та суспільства, упорядкувати  законодавство зі стійкого функціонування складових телекомунікаційної мережі, підвищити її надійність, а також призведе до зменшення кількості правопорушень, пов’язаних із навмисним пошкодженням, руйнуванням, крадіжкою складових телекомунікаційної мережі.

Раніше Mind писав, що НКРЗІ розробила зміни до правил надання та отримання телекомпослуг. Вони мають усунути проблему списання коштів абонентів з їх мобільних рахунків за надання послуг, які вони не замовляли.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло