Луценко розповів, навіщо зустрічався із Джуліані
Під час однієї із зустрічей вони обговорювали справу Burisma

Колишній генеральний прокурор України Юрій Луценко розкрив деталі своїх зустрічей з особистим адвокатом президента США Дональда Трампа Рудольфом Джуліані. Про це він розповів в інтерв’ю Радіо НВ.
Луценко зазначив, що перша пропозиція від Джуліані зустрітися у США надійшла до нього наприкінці 2017 року «через одного підлеглого». За його словами, він погодився на зустріч, оскільки мав «свій національний інтерес».
«З мого боку, чому я погодився – це було, з мого погляду, єдиним шляхом спробувати домогтися спільного слідства над грошима організованого злочинного угруповання (екс-президента України Віктора) Януковича, величезна частина з яких, за нашими даними, знаходиться в Сполучених Штатах Америки» , – повідомив екс-глава ГПУ.
За словами Луценка, він дізнавався у Джуліані, «в які двері можна стукати», аби спільно з американськими органами заарештувати сім мільярдів доларів – суму, на яку урядом Януковича були розміщені українські облігації зовнішньої позики із зобов’язанням по виплаті одному з хедж-фондів США.
«Ми розмовляли три дні, десь по дві-три години кожного дня. Його інтерес, також в один із днів він запитував, що я можу розповісти про ймовірне втручання українських діячів в американські вибори 2016 року. Мені здається, що ці дії є очевидними, але вони не підпадають під український Кримінальний кодекс. Якщо раптом вони підпадають під американський – починайте розслідування, і ми, згідно міжнародних норм, надамо вам або відповіді на ваші запити, або навіть можемо створити спільну слідчу групу», – розповів Луценко.
Під час зустрічі на другий день візиту до США, за словами Луценка, вони з Джуліані обговорювали справу компанії Burisma, з якою пов’язаний син головного опонента Дональда Трампа на виборах в США 2020 року Джо Байдена.
«Нагадаю, що компанія Burisma була власністю колишнього міністра уряду Януковича (Миколи Злочевського), який, ймовірно, примушував підлеглих видавати ліцензії у невстановлений законом спосіб для власної фірми. ... членом правління цієї компанії став спочатку екс-президент Польщі Квасневський, а невдовзі і син віце-президента Сполучених Штатів Америки Хантер Байден. Щомісяця вони як члени правління отримували достатньо значні кошти… Загальні виплати синові віце-президента Сполучених Штатів склали майже мільйон (доларів)», – заявив Луценко.
Як стверджує екс-голова ГПУ, зустріч з Джуліані закінчилася його словами про те, що українське законодавство не дозволяє розслідувати можливий конфлікт між американською державою і екс-віце-президентом. У відповідь на це адвокат Трампа, за словами Луценка, висловив ідею організувати візит очільника ГПУ до майбутнього глави Мін'юсту США.
Нагадаємо: минулого тижня демократи, які мають більшість в Палаті представників США, оголосили про початок формальної процедури імпічменту президента Трампа. Причиною стала скарга анонімного працівника спецслужб, який в серпні повідомив про телефонну розмову між Трампом і Зеленським.
У скарзі йшлося, що під час розмови з Зеленським Трамп підштовхнув владу України до розслідування проти свого політичного суперника Джо Байдена.
Пізніше Білий дім опублікував стенограму двох президентів.
У зв’язку зі скандалом подав у відставку спецпредставник США з питань України Курт Волкер. У звіті розвідки, де йдеться про те, що Волкер давав поради українським лідерам, як «орієнтуватися» на вимоги Трампа про розслідування українським урядом справи Байдена і Burisma.
Також стало відомо, що Волкер зустрічався з керівником української енергетичної компанії Burisma Group, яка заплатила синові колишнього віце-президента Джо Байдена за роботу в її раді директорів. Зустріч відбулася в той час, коли адвокат Трампа, Руді Джуліані, наполягав на тому, щоб уряд України розслідував діяльність компанії і причетність Байдена до неї.
Під час свідчень в Конгресі у справі про тиск президента Дональда Трампа і Володимира Зеленського Волкер заявив,що просив українське керівництво не втручатися у внутрішню політику США. Також він повідомив слідчим Конгресу, що його непокоїть використання екс-генпрокурора Юрія Луценка в якості джерела інформації. Волкер наголосив, що Луценко не заслуговує довіри.
Як повідомлялось, пізніше американський президент заявив, що ініціатором розмови був не він, а міністр енергетики США Рік Перрі.
Своєю чергою, Перрі божиться, що ніколи не чув, щоб хтось згадував у розмовах колишнього віце-президента Джо Байдена або його сина Хантера.
«Жодного разу, бог – мій свідок, жодного разу не було ім'я Байдена – ні колишній віце-президент, ні його син ніколи не згадувалися. Про корупцію говорили в країні, але цей термін вживали зазвичай відносно олігархів і того, що у вас є», – зазначив він.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].