Парламент Нідерландів схвалив рішення розслідувати роль України у трагедії рейсу МН17

Парламент Нідерландів схвалив рішення розслідувати роль України у трагедії рейсу МН17

Депутати мають намір з'ясувати, чому українська влада не закрила повітряний простір над Донбасом

Парламент Нідерландів схвалив рішення розслідувати роль України у трагедії рейсу МН17
фото www.flickr.com/photos/150500485@N06/37462232106

Парламент Нідерландів схвалив розслідування ролі України у катастрофі літака рейсу над Донбасом в липні 2014 року. Рішення було ухвалене одноголосно. Про це написав депутат партії «Християнсько-демократичний заклик» Кріс ван Дам у Twitter, передає DW.

Депутати мають намір з'ясувати, чому українська влада не закрила повітряний простір над Донбасом після початку бойових дій на Сході України.

Рішення ініціювала у нідерландському парламенті разом із «Християнсько-демократичним закликом» партія соціалістів. 1 жовтня на її підтримку висловилися депутати нижньої палати парламенту.

Тоді уряд Нідерландів стримано відреагував на заклик парламентарів. Міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок заявив, що уряд не бачить необхідності в проведенні подібного розслідування. Він зазначив, що таке розслідування – непросте завдання, оскільки буде потрібне і сприяння Росії, «бо йдеться й про її повітряний простір». Однак Блок запевнив, що не заперечує проти збору даних для вивчення можливості проведення розслідування.

Рада безпеки Нідерландів ще в 2015 році дійшла висновку, що Україні слід було закрити свій повітряний простір, оскільки тоді літак рейсу MH17 полетів би в Куала-Лумпур іншим маршрутом і не був би збитий. Проте уряд Нідерландів досі так і не вжив жодних заходів щодо України.

Нагадаємо: пасажирський Boeing -777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий в небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. На його борту знаходилися 298 чоловік, всі вони загинули.

У травні 2018 року міжнародна слідча група заявила, що ЗРК «Бук», який збив літак, прибув з російської військової частини.

Міжнародна слідча група переконана, що самохідна вогнева установка, зенітний ракетний комплекс «Бук», використаний для запуску ракети, належав до 53-ї Зенітної ракетної бригади підрозділу збройних сил РФ, дислокованій у Курську. Дослідники дійшли цього висновку після проведення широкомасштабного порівняльного аналізу.

 Справи підозрюваних у збитті рейсу МН17 малайзійських авіаліній будуть розглядатись в рамках національної юрисдикції Нідерландів. 

В червні цього року Служба безпеки України (СБУ) оголосила підозри фігурантам справи про збиття Боїнга-777 рейсу МН-17 над Донбасом. Підозри оголошені громадянам РФ Ігорю Гиркину, Сергію Дубинському і Олегу Пулатову та українцю Леоніду Харченку. Імена цих підозрюваних фігурують в доповіді слідчої групи Bellingcat, яка вийшла напередодні офіційної прес-конференції слідчої групи. Всього в доповіді перераховано 12 осіб, трьох з них вже немає в живих.

Згідно з повідомленням, це не всі підозрювані і наразі триває досудове розслідування.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло