Парламент Нідерландів схвалив рішення розслідувати роль України у трагедії рейсу МН17
Депутати мають намір з'ясувати, чому українська влада не закрила повітряний простір над Донбасом

Парламент Нідерландів схвалив розслідування ролі України у катастрофі літака рейсу над Донбасом в липні 2014 року. Рішення було ухвалене одноголосно. Про це написав депутат партії «Християнсько-демократичний заклик» Кріс ван Дам у Twitter, передає DW.
Motie nader feitenonderzoek sluiting luchtruim Oekraïne zojuist met algemene stemmen aangenomen. Fijn dat we kamerbreed kunnen optrekken inzake #MH17. @StichtingMh17 @cdavandaag https://t.co/xrP9Ulckec
– Chris van Dam (@ChrisvanDamCDA) 8 октября 2019 г.
Депутати мають намір з'ясувати, чому українська влада не закрила повітряний простір над Донбасом після початку бойових дій на Сході України.
Рішення ініціювала у нідерландському парламенті разом із «Християнсько-демократичним закликом» партія соціалістів. 1 жовтня на її підтримку висловилися депутати нижньої палати парламенту.
Тоді уряд Нідерландів стримано відреагував на заклик парламентарів. Міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок заявив, що уряд не бачить необхідності в проведенні подібного розслідування. Він зазначив, що таке розслідування – непросте завдання, оскільки буде потрібне і сприяння Росії, «бо йдеться й про її повітряний простір». Однак Блок запевнив, що не заперечує проти збору даних для вивчення можливості проведення розслідування.
Рада безпеки Нідерландів ще в 2015 році дійшла висновку, що Україні слід було закрити свій повітряний простір, оскільки тоді літак рейсу MH17 полетів би в Куала-Лумпур іншим маршрутом і не був би збитий. Проте уряд Нідерландів досі так і не вжив жодних заходів щодо України.
Нагадаємо: пасажирський Boeing -777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий в небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. На його борту знаходилися 298 чоловік, всі вони загинули.
У травні 2018 року міжнародна слідча група заявила, що ЗРК «Бук», який збив літак, прибув з російської військової частини.
Міжнародна слідча група переконана, що самохідна вогнева установка, зенітний ракетний комплекс «Бук», використаний для запуску ракети, належав до 53-ї Зенітної ракетної бригади підрозділу збройних сил РФ, дислокованій у Курську. Дослідники дійшли цього висновку після проведення широкомасштабного порівняльного аналізу.
Справи підозрюваних у збитті рейсу МН17 малайзійських авіаліній будуть розглядатись в рамках національної юрисдикції Нідерландів.
В червні цього року Служба безпеки України (СБУ) оголосила підозри фігурантам справи про збиття Боїнга-777 рейсу МН-17 над Донбасом. Підозри оголошені громадянам РФ Ігорю Гиркину, Сергію Дубинському і Олегу Пулатову та українцю Леоніду Харченку. Імена цих підозрюваних фігурують в доповіді слідчої групи Bellingcat, яка вийшла напередодні офіційної прес-конференції слідчої групи. Всього в доповіді перераховано 12 осіб, трьох з них вже немає в живих.
Згідно з повідомленням, це не всі підозрювані і наразі триває досудове розслідування.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].