Захворіло у світі
19,474,377
Померло у світі
723,348
Вилікувалось у світі
11,801,476
Захворіло в Україні
79,750
Померло в Україні
1,879
Вилікувалось в Україні
43,655
Середній тариф на розподіл газу зросте до 1,12 грн за 1 куб. м

Середній тариф на розподіл газу зросте до 1,12 грн за 1 куб. м

У структурі тарифу на газ частка розподілу не перевищить 12%

Середній тариф на розподіл газу зросте до 1,12 грн за 1 куб. м
Фото: pixabay.com

Проєкт рішення Нацкомісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) передбачає ріст середнього тарифу на розподіл газу трохи більше, ніж удвічі – до 1,12 грн за 1 куб. м газу. Про це написав голова прес-центру НАК «Нафтогаз України» Юрій Корольчук.

Середній показник становив трохи більше 50 коп за 1 куб. м. Водночас, дані роботи підприємств засвідчують, що середній тариф мав би становити більше 1,5 грн за 1 куб. м.

У структурі тарифу на газ частка розподілу не перевищить 12%. Для прикладу, у тарифі на електроенергію частка тарифу на розподіл становить майже 50%.

Облгази вже неодноразово піднімали питання відтоку кадрів. Причиною є недостатні фінансові можливості облгазів підвищувати зарплату. Із 2014 року чисельність працівників скоротилася із 80 000 до 50 000.

У матеріалах НКРЕКП фінансова проблема облгазів також визнається. Рішення НКРЕКП про підвищення тарифу на розподіл скероване насамперед на вирішення проблеми хронічного недофінансування облгазів через занижений тариф

«Можна звичайно було зараз «заспівати» пісню про енергетичну безпеку, але це словосполучення вже настільки затерте і спаскуджене політиками, що аж страшно стає. Проте, взимку, коли 7 мільйонів домогосподарств спалюють мільярди кубометрів газу, то їх не цікавить розмір тарифу на розподіл і яка зарплата в облгазі – народ цікавить, щоб у випадку надзвичайної ситуації працівники облгазу вирішили проблему. А якщо таки працівників мало? Саме тому питання тарифу на розподіл газу є критичним для опалювального періоду», – написав Корольчук.

Також він зазначив, що сьогодні важливим є питання, щоб оновлений склад НКРЕКП продовжив і завершив розгляд питань – від сертифікації ГТС до тарифів на розподіл облгазів. Інакше газовий ринок України так і не вийде з перманентного стану конфліктів і боргів.

Раніше повідомлялося, що Регіональна газова компанія вважає позитивним впровадження НКРЕКП прозорої методики розрахунку вартості доставки газу. 

Нагадаємо: члени Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг Олександр Формагей і Євген Магльований заявили про намір припинити роботу в нацкомісії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті