Експорт залізорудних концентратів з України у вересні скоротився на 2,4%

Експорт залізорудних концентратів з України у вересні скоротився на 2,4%

Українські компанії продали більше половини залізної руди в Китай (32,44%), Польщу (12,22%) і Чехію (9,81%)

Експорт залізорудних концентратів з України у вересні скоротився на 2,4%
Фото: pixabay.com

Експорт руди і залізорудних концентратів з України у вересні в порівнянні з серпнем скоротився на 2,4% – до $400 млн. Про це свідчать дані Державної податкової служби

У натуральному вираженні поставки руди за кордон також зменшилися – на 1,8%, до 3,2 млн тонн. Всього в січні-вересні українські підприємства відправили на експорт 30,4 млн тонн сировини на суму $2,8 млрд.

Частка ЗРС в загальному обсязі експорту України становила 7,48%. Українські компанії продали більше половини залізної руди в Китай (32,44%), Польщу (12,22%) і Чехію (9,81%).

Експорт руди і залізорудних концентратів з України в серпні порівняно з липнем зріс на 4%, до $409,9 млн, а в натуральному вираженні – на 11,4%, до 3,9 млн тонн.

Основні виробники залізорудної сировини в Україні: комбінат «Суха Балка», Запорізький ЗРК, Інгулецький ГЗК, Криворізький ЗРК, Полтавський ГЗК, Північний ГЗК, НВП «Укрмеханобр», Центральний ГЗК, Південний ГЗК, «АрселорМіттал Кривий Ріг», ММК ім. Ілліча.

Нагадаємо: у травні прогнозувалося, що ціни на залізну руду суттєво зростуть вище $100 за тонну через стрімке скорочення запасів у китайських портах, перспективою конкуренції заводів за постачання цієї сировини в умовах глобального дефіциту.

На початку жовтня в уряді зафіксували зниження виробництва у порівнянні з даними минулого місяця. Індекс виробництва за січень-серпень становить 2,8%, у попередньому звіті за січень-липень фіксували індекс 3,7%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію