ФГВФО хоче внести зміни до закону для відшкодування збитків вкладникам 200+

ФГВФО хоче внести зміни до закону для відшкодування збитків вкладникам 200+

Акціонери та пов’язані з банком особи відповідатимуть за збитки усім своїм майном

ФГВФО хоче внести зміни до закону для відшкодування збитків вкладникам 200+
Фото: pixabay.com

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) розробив проєкт змін до закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», які надають Фонду низку ефективних інструментів, що мають суттєво підвищити шанси на повернення активів та відшкодування збитків для вкладників 200+. Про це повідомляє прес-служба ФГВФО.

Відповідно до цих законодавчих ініціатив, фонд, зокрема, отримує можливість продовжити ліквідацію банку до того часу, поки усі його активи не будуть продано, а кошти спрямовано на розрахунки з кредиторами. 

Якщо після продажу активів залишились непогашеними вимоги кредиторів, фонд фіксує збитки та вживає заходів щодо стягнення шкоди з колишніх власників, пов’язаних з банком осіб і керівників банку – після його вилучення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Окрім цього, проєктом визначено можливість позасудового досягнення домовленостей з пов’язаними особами щодо відшкодування ними збитків. Зокрема, передбачено механізм відступлення прав вимоги, укладення мирової угоди, у тому числі зменшення обсягу позовних вимог, із затвердженням такої мирової угоди судом, відмови від звернення до суду у визначених фондом випадках.

Як йдеться в законопроєкті, кошти, що будуть стягнуті з пов’язаних осіб уже після завершення ліквідації банку, спрямовуватимуться на задоволення вимог кредиторів у тій черговості, що визначена чинним законом «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». До того ж акціонери, пов’язані з банком особи  відповідатимуть за збитки усім своїм майном.

«Фонд гарантування вкладів ні на мить не припиняє боротьбу за інтереси вкладників. Упродовж багатьох років ми ведемо цю роботу, навіть не маючи у своєму розпорядженні усього необхідного інструментарію. Ініційовані нами зміни спрямовані на те, щоб навіть за відсутності у банку активів його зобов’язання перед кредиторами були виконані. Готуючи цей законопроєкт, Фонд виходив з того, що повернення довіри до банківської системи з боку «великих» вкладників є пріоритетним завданням» – наголосив заступник директора-розпорядника ФГВФО Андрій Оленчик.

Нагадаємо: сума пред'явлених вимог вкладників банків перевищує 80 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію