80% ІТ-спеціалістів виступили проти створення п’ятої групи ФОП – дослідження DOU
Ще гірша ситуація з підтримкою створення фонду людського капіталу

80% ІТ-спеціалістів проти введення п’ятої групи ФОП. Про це свідчать результати дослідження порталу DOU.
Майже половина респондентів вважає, що ІТ-галузі потрібна не п’ята група, а реформа всієї податкової системи. Ще третина опитаних є більш категоричними: вони впевнені, що для ІТ достатньо третьої групи.
Не мають сумнівів у доцільності п’ятої групи лише 3% респондентів. Ще 14,2% готові підтримати, але за умови, що перехід буде добровільний.

Результати дослідження також показали, що 91% ІТ-спеціалістів переконаний, що на п’яту групу змусять перейти усіх. Зазначається, що з моменту минулого опитування півроку тому ситуація не змінилась і недовіра до влади залишається основною причиною скептицизму
З підтримкою створення фонду людського капіталу все ще гірше, ніж із п’ятою групою.
По суті, фонд готові підтримати лише 3,3% опитаних, 86% – проти.

Однозначно можна сказати, що більшість ІТ-спеціалістів спочатку хоче побачити, що ті 5%, які вони зараз платять, засвоюється за призначенням. І, як результат, очікують на позитивні зміни в державі. Це ті умови, за яких айтішники погодяться на підвищення податку. Водночас за жодних умов не підтримають підвищення менше чверті спеціалістів.
Опитування відбувалось наприкінці вересня,у ньому взяли участь 7177 спеціалістів, які наразі працюють у сфері ІТ.
Нагадаємо: уряд планує створити фонд розвитку людського капіталу, яким керуватимуть не чиновники, а гроші направляти на три напрямки: стипендії талановитим студентам, фінансування вчених, підтримку лабораторій ІТ-кампусів.
За прогнозами юриста Романа Качановського оподаткування ФОПів у сфері ІТ за 5 років має зрости майже вдвічі з 8,7% до 18,8% місячного доходу (без урахуванням зростанням розміру мінімальної зарплати та вартості ІТ-послуг).
За даними Асоціації IT Ukraine за 2018 рік, в Україні налічується 127 000 програмістів. З них близько 90% оформлені як ФОПи (фізичні особи – підприємці). ФОПи виконують роботу на підставі договорів підряду з українською юридичною особою – власне IT-компанією. Зазвичай ця юрособа має форму товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Іноді юросіб декілька. Детальніше про те, Скільки ФОПів у IT та навіщо компаніям «офшорки» читайте за посиланням.
Про особливості ухвалених законів читайте в матеріалі Mind «Касовий «тоталітарізм»: як малий бізнес заганяють під РРО «.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].