Захворіло у світі
18,601,795
Померло у світі
702,045
Вилікувалось у світі
11,178,978
Захворіло в Україні
75,490
Померло в Україні
1,788
Вилікувалось в Україні
41,527
Компанія EOS анонсувала новий радар для супутникового моніторингу

Компанія EOS анонсувала новий радар для супутникового моніторингу

Перший запуск супутника SAR очікується у 2022 році, а комерційна експлуатація угрупування почнеться з 2023 року

Компанія EOS анонсувала новий радар для супутникового моніторингу
Фото: pixabay.com

Американська компанія EOS Data Analytics Inc. (EOS)  анонсувала радар із синтезованою апертурою. Про це йдеться у прес-релізі компанії.

SAR, або радар із синтезованою апертурою – це активна система супутникового моніторингу, яка випромінює і приймає електромагнітні хвилі, які, в залежності від діапазону частот, з легкістю проникають крізь хмари, рослинність і навіть верхні шари Землі.

Комерційні супутники із технологією SAR мають лише декілька країн – США, Німеччина, Італія, Фінляндія, Канада, Японія та Китай. Тепер така технологія з'явиться в Україні.

«Вивчивши комерційний і державний ринки супутникового моніторингу, ми побачили, що сьогодні є великий попит на дані SAR надвисокої роздільної здатності, але пропозиція таких даних дуже низька. Вибір технології SAR зумовлений необхідністю моніторити земну поверхню через щільний хмарний покрив у будь-яку пору року та за будь-якої погоди. Для користувачів дуже важливо мати доступ до інформації про ситуацію у певних регіонах на постійній основі», – розповів  генеральний директор EOS та керуючий партнер Noosphere Ventures Макс Поляков.

Супутники EOS SAR будуть працювати у режимах Stripmap і Spotlight, а також проводитимуть радарну інтерферометричну зйомку, що значно розширить спектр застосування космічних апаратів. Ще однією особливістю супутників буде можливість роботи у двох діапазонах  – X і S, що збільшить інформативність знімків за будь-яких погодних умов та для об'єктів із різним ступенем поглинання електромагнітних хвиль.

Київська команда інженерів EOS працює над радаром вже більше двох років. За цей час вони розробили прототип радіолокатора і наразі створюють недороге високоефективне корисне навантаження SAR для супутникових платформ вагою до 150 кг з роздільною здатністю до 25 см.

Сузір’я EOS SAR складатиметься із 12 супутників, що забезпечить час зйомки тієї самої місцевості кожні 2-3 години. Перший запуск супутника SAR очікується у 2022 році, а комерційна експлуатація угрупування почнеться з 2023 року.

Компанія EOS була заснована у 2015 році. EOS використовує найпередовіші технології, такі як штучний інтелект, машинне навчання та нейронні мережі для комплексного аналізу даних, отриманих з космічних систем. 

Нагадаємо: у січні цього року Світовий банк за фінансової підтримки ЄС запустив пілотний проект супутникового моніторингу використання сільськогосподарських земель. Ця ініціатива втілюється в рамках глобальної 5-річної програми з підвищення прозорості та ефективності управління земельними активами «Land Transparency». Проект реалізується в Львівській, Київській та Миколаївській областях з використанням космічних технологій американської компанії EOS.

Детальніше про здобутки України у космічній галузі читайте у матеріалі Mind «Битва за «новий космос»: яку роль відіграє Україна «.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті