Компанія EOS анонсувала новий радар для супутникового моніторингу
Перший запуск супутника SAR очікується у 2022 році, а комерційна експлуатація угрупування почнеться з 2023 року

Американська компанія EOS Data Analytics Inc. (EOS) анонсувала радар із синтезованою апертурою. Про це йдеться у прес-релізі компанії.
SAR, або радар із синтезованою апертурою – це активна система супутникового моніторингу, яка випромінює і приймає електромагнітні хвилі, які, в залежності від діапазону частот, з легкістю проникають крізь хмари, рослинність і навіть верхні шари Землі.
Комерційні супутники із технологією SAR мають лише декілька країн – США, Німеччина, Італія, Фінляндія, Канада, Японія та Китай. Тепер така технологія з'явиться в Україні.
«Вивчивши комерційний і державний ринки супутникового моніторингу, ми побачили, що сьогодні є великий попит на дані SAR надвисокої роздільної здатності, але пропозиція таких даних дуже низька. Вибір технології SAR зумовлений необхідністю моніторити земну поверхню через щільний хмарний покрив у будь-яку пору року та за будь-якої погоди. Для користувачів дуже важливо мати доступ до інформації про ситуацію у певних регіонах на постійній основі», – розповів генеральний директор EOS та керуючий партнер Noosphere Ventures Макс Поляков.
Супутники EOS SAR будуть працювати у режимах Stripmap і Spotlight, а також проводитимуть радарну інтерферометричну зйомку, що значно розширить спектр застосування космічних апаратів. Ще однією особливістю супутників буде можливість роботи у двох діапазонах – X і S, що збільшить інформативність знімків за будь-яких погодних умов та для об'єктів із різним ступенем поглинання електромагнітних хвиль.
Київська команда інженерів EOS працює над радаром вже більше двох років. За цей час вони розробили прототип радіолокатора і наразі створюють недороге високоефективне корисне навантаження SAR для супутникових платформ вагою до 150 кг з роздільною здатністю до 25 см.
Сузір’я EOS SAR складатиметься із 12 супутників, що забезпечить час зйомки тієї самої місцевості кожні 2-3 години. Перший запуск супутника SAR очікується у 2022 році, а комерційна експлуатація угрупування почнеться з 2023 року.
Компанія EOS була заснована у 2015 році. EOS використовує найпередовіші технології, такі як штучний інтелект, машинне навчання та нейронні мережі для комплексного аналізу даних, отриманих з космічних систем.
Нагадаємо: у січні цього року Світовий банк за фінансової підтримки ЄС запустив пілотний проект супутникового моніторингу використання сільськогосподарських земель. Ця ініціатива втілюється в рамках глобальної 5-річної програми з підвищення прозорості та ефективності управління земельними активами «Land Transparency». Проект реалізується в Львівській, Київській та Миколаївській областях з використанням космічних технологій американської компанії EOS.
Детальніше про здобутки України у космічній галузі читайте у матеріалі Mind «Битва за «новий космос»: яку роль відіграє Україна «.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].