Захворіло у світі
6,014,117
Померло у світі
367,627
Вилікувалось у світі
2,538,227
Захворіло в Україні
23,204
Померло в Україні
696
Вилікувалось в Україні
9,311
Суд відновив Шевчука на посаді голови Конституційного суду України

Суд відновив Шевчука на посаді голови Конституційного суду України

Таке рішення прийняв Окружний адміністративний суд Києва

Суд відновив Шевчука на посаді голови Конституційного суду України

Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) поновив Станіслава Шевчука на посаді судді та голови Конституційного суду України (КСУ) – це рішення було ухвалене на засіданні сьогодні, 11 жовтня. Про це повідомив радник Шевчука Денис Невядомський на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

«Суд задовольнив позов Станіслава Шевчука до КСУ в повному обсязі й допустив негайне виконання рішення в частині поновлення Станіслава Шевчука на посаді судді та голови Конституційного суду України», – написав адвокат.

Суддя ОАСК Андрій Федорчук скасував постанову КСУ від 14 травня про звільнення Шевчука і зобов'язав негайно поновити його на посаді судді, а також на посаді голови Конституційного суду, за словами Дениса Невядомського.

Про відновлення Шевчука на посаді голови КСУ повідомив на своїй сторінці в соцмережі Facebook і Андрій Портнов – ексзаступник голови Адміністрації президента України часів Віктора Януковича.

Також інформацію про відновлення Шевчука на посаді голови КСУ підтвердило агентству «Інтерфакс-Україна» поінформоване джерело в суді.

Офіційного коментаря від прес-служби суду поки не було.

Нагадаємо: 14 травня Станіслав Шевчук, який на той час займав посаду голови Конституційного суду України, буво звільнений. Того самого дня головою КСУ було обрано Наталію Шапталу.

Сам Шевчук назвав своє звільнення «антиконституційним переворотом у Конституційному суді України» та «тяжким кримінальним злочином, пов'язаним із поваленням конституційного ладу».

21 травня Шевчук звернувся до Окружного адміністративного суду Києва з позовом про визнання його звільнення незаконним.

17 вересня КСУ на спеціальному пленарному засіданні звільнив голову суду Шапталу з посади судді цього суду, а також обрав нового голову КСУ та заступника голови, яким стали судді Олександр Тупицький та Сергій Головатий відповідно.

4 жовтня ОАСК відновив провадження у справі за позовом про звільнення Шевчука з посади судді КС і призначив на 7 жовтня підготовче засідання у справі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті