Захворіло у світі
20,318,420
Померло у світі
742,035
Вилікувалось у світі
12,606,499
Захворіло в Україні
84,548
Померло в Україні
1,970
Вилікувалось в Україні
45,686
Росія в Сирії завдала авіаударів по щонайменше 4-х лікарнях – The New York Times

Росія в Сирії завдала авіаударів по щонайменше 4-х лікарнях – The New York Times

Російські бойовики отримали дані для планування авіаатак зі списку лікерень, переданного в ООН

Росія в Сирії завдала авіаударів по щонайменше 4-х лікарнях – The New York Times
фото DR
На початку травня російські військові сили за 12 годин розбомбили чотири лікарні в Сирії, повідомила газета The New York Times в своєму розслідуванні.

В основу розслідування лягли інтерв'ю з очевидцями, інформація з соціальних мереж і дані благодійних організацій, що підтримують ці медичні установи.

Газета проаналізувала показання очевидців, відеозаписи з місця атак, журнали польотів і записи переговорів російських пілотів. За даними видання, 5-6 травня в протягом 12 годин було завдано ударів по 4-х лікарнях у провінції Ідліб – Набада-аль-Хайят, Кафр-Набла, Кафр-Зіта і Аль-Амар. Найпершою атаки зазнала Набада-аль-Хайят, в якій щомісяця проводиться близько 500 операцій і приймаються понад 5 тисяч пацієнтів.

Згідно з розслідування NYT, 5 травня о 14:32 російський пілот отримав завдання завдати удару по лікарні. Один з очевидців близько 14:40 зняв, як російський літак пролітав над госпіталем і завдав удару. Персонал лікарні було евакуйовано за три дні до атаки, після отримання попередження про підготовку бомбардування. Але в інших лікарнях, як зазначається, були загиблі.

Госпіталь Кафр-Набла, що знаходиться неподалік, був атакований наступним, стверджує газета. Лікар цього закладу повідомив про 4 авіаудари по лікарні, в результаті яких загинув чоловік, що стояв на вулиці, а пацієнтам і медперсоналу довелося використовувати кисневі балони, щоб дихати в пилу. Цю інформацію підтверджують переговори пілотів з диспетчером. Через кілька годин були атаковані лікарні Кафр-Зіта і Аль-Амаль. Очевидці повідомили, що перед атакою бачили над ними російські літаки.

За даними The New York Times, всі госпіталі є в списку організацій, який передали в ООН для запобігання атак на них. На думку сирійських лікарів, на яких посилається газета, російські військові отримали дані для планування атак саме з цього списку.

Правозахисна організація «Лікарі за права людини», яка відстежує напади на медпрацівників в Сирії, повідомила, що з 2011 року було зафіксовано близько 583 таких нападів, 266 з них – після вересня 2015 року, коли російська сторона почала військову операцію. З 2011 року загинули 916 медичних працівників.

Тим часом Трамп розповів, чому він не хоче військово підтримувати сирійських курдів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті