Парламент розгляне законопроєкт про держбюджет-2020 в першому читанні 18 жовтня – Разумков

Парламент розгляне законопроєкт про держбюджет-2020 в першому читанні 18 жовтня – Разумков

До другого читання проект закону про державний бюджет буде внесений на розгляд парламенту на початку листопада

Парламент розгляне законопроєкт про держбюджет-2020 в першому читанні 18 жовтня – Разумков
Фото: УНІАН

Проект закону про державний бюджет України на 2020 рік у першому читанні парламент планує розглянути уже 18 жовтня,  а у другому читанні – на початку листопада. Про це  під час погоджувальної ради з керівництвом парламентських комітетів та керівниками депутатських фракцій повідомив голова Верховної Ради Дмитро Разумков, передає кореспондент Mind.

«У п’ятницю, як і було  заплановано, передбачено розгляд та прийняття проєкту закону про державний бюджет України на 2020 рік у першому читанні. На цьому тижні комітет з питань бюджету завершить розгляд пропозицій народних депутатів до закону про державний  бюджет на 2020 рік, висновки Рахункової палати і підготує збалансовані висновки і пропозиції до нього», – повідомив Разумков.   

Він нагадав, що у разі схвалення парламентом висновків та пропозицій до проекту закону про державний бюджет, вони набувають статусу  бюджетних висновків Верховної Ради України і уряд, відповідно до проектних висновків Верховної Ради, доопрацьовує  проект державного бюджету до другого читання і «на початку листопада внесе його до Верховної Ради України разом із порівняльною таблицею,  в якій буде зазначено  всі ті пропозиції які були враховані, а також будуть надані вмотивовані пояснення  до тих пропозицій, які не будуть враховані урядом держави».

Найближчої п’ятниці 18 жовтня  відбудеться «година запитань до уряду» і додав, що члену уряду відповідатимуть на ті запитання народних депутатів, які стосуватимуться визначеної під час погоджувальної ради теми. Зокрема виступатимуть перед народними депутатами, згідно рішення погоджувальної  ради на запитання народних депутатів відповідатимуть міністр оборони Андрій Загороднюк, міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель та міністр закордонних справ Вадим Пристайко.

У свою чергу заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив, що протягом поточного тижня депутати ВР будуть паралельно працювати з офісом реформ при парламенті «з тим щоб  напрацювати власне бачення змін щодо регламенту Верховної Ради України після того яку у нас буде якийсь вже драфт, легенький, напрацьований ми обов’язково будемо просити долучатися всі групи, щоб ми могли  «вибудувати новітню концепцію ВР на нові правила гри. Які би давали можливість якісно, ефективно і швидко приймати ті рішення,  яких сьогодні потребує країна».

Також він повідомив, що парламент на цьому тижні вирішить низку кадрових питань. Зокрема сьогодні відбудеться «доприйняття присяги членом ЦВК і заведення ще одного депутата України».

Нагадаємо,15 вересня, як і передбачено бюджетною резолюцією, Кабмін вніс до ВР проєкт держбюджету на 2020 рік – з дефіцитом 2,09%.

Пріоритетами бюджету, за словами представника уряду у Верховній Раді Ірини Верещук стали  обороноздатність, медична та освітня реформи, підтримка малого бізнесу та фермерства.

Детальніше про пропозиції закладені в проєкті закону про державний бюджет на наступний рік читайте в матеріалі «Бюджетні перегони: які плани України на 2020 рік. Про стриманість і оптимізм Кабміну у формуванні головного фінансового документа країни».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло