Захворіло у світі
13,494,771
Померло у світі
582,547
Вилікувалось у світі
7,522,147
Захворіло в Україні
55,607
Померло в Україні
1,427
Вилікувалось в Україні
28,131
Ольга Токарчук не заплатить в Польщі податок від Нобелівської премії

Ольга Токарчук не заплатить в Польщі податок від Нобелівської премії

Міністр фінансів Польщі пообіцяв залишити недоторканою отриману письменницею премію

Ольга Токарчук не заплатить в Польщі податок від Нобелівської премії
The Nobel Prize

Польська лауреатка Нобелівської премії з літератури Ольга Токарчук не заплатить податку з доходу, пов’язаного з цією нагородою. Про це заявив міністр фінансів, розвитку та інвестицій Польщі Єжи Квєцінський, передає Польське радіо.

Сума, яку отримає письменниця, – це 9 млн шведських корон, тобто майже 870 тисяч євро.

У день оголошення вердикту Нобелівського комітету політик написав у Твіттері:

«Найближчим часом я дам відповідну рекомендацію. Ще раз прагну від щирого серця привітати Ольгу Токарчук! Дуже приємно, що нагороджено творчість польської авторки».

Зазначається, що Ольга Токарчук, громадянка Польщі українського походження, отримала Нобелівську премію з літератури за 2018 рік, оскільки минулого року Шведська королівська академія не вибрала лауреата літературного «Нобеля».

Ольга Токарчук – польська письменниця, есеїстка, автор сценаріїв, поетеса та психолог. Виросла в Сулехові у родині вихідців з України, потім разом з батьками переїхала до Кетша, де закінчила загальноосвітній ліцей ім. Норвіда. Є випускницею факультету психології Варшавського університету. Під час навчання опікувалася психічно хворими особами як волонтер.Після університету працювала психотерапевтом у Валбжиху. Коли її перші твори набули популярності, звільнилася з роботи і, переїхавши до Нової Руди, присвятила себе літературній праці.

Про те, кому і за що дістануть найпрестижніші нагороди, в матеріалі «Підсумки Нобелівського тижня: премій – більше, скандалів – менше».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті